תקיפה אנטישמית אירעה בליל שבת האחרון בבית הכנסת "מקדש יוסף" בבואנוס איירס שבארגנטינה, שהביאה לפציעתם של כמה מתפללים. האירוע התרחש במהלך תפילת ערבית לאחר קבלת שבת. התוקף נעצר על ידי המשטרה אך שוחרר לאחר זמן קצר

תקיפה אנטישמית אירעה בליל שבת האחרון בבית הכנסת "מקדש יוסף" בבואנוס איירס שבארגנטינה, שהביאה לפציעתם של כמה מתפללים. האירוע התרחש במהלך תפילת ערבית לאחר קבלת שבת, כשזוג אלמונים חלפו בסמוך לבית הכנסת והחלו לקרוא הערות אנטישמיות לעבר המתפללים. "האישה פרצה לתוך בית הכנסת וצעקה 'מוות ליהודים, להרוג את היהודים'", סיפרו עדי ראייה.

על פי דיווחים, המתפללים השתלטו והצליחו להרחיקה מבית הכנסת, אך מיד לאחר מכן התקרב אליהם הגבר והחל לתקוף את המתפללים באמצעות סכין, בשעה שקרא לעברם גם הוא הערות אנטישמיות. כמה מתפללים נפצעו קל כתוצאה מההתפרעות.

התקרית האלימה הסתיימה לאחר שאחד המאבטחים של בית הכנסת ריסס על התוקף גז פלפל והצליח להשתלט עליו יחד עם מספר מתפללים, בהם רב בית הכנסת, שנפצע במהלך ההשתלטות על התוקף ונחתך בידיו.

"לא חשבתי שיכולה להתרחש כזאת תקרית. זה היה אירוע טרור, שרק ביחד עם המאבטח הצלחנו לעצור אותו. אנו מבקשים מהמשטרה לפעול לאבטחת בית הכנסת שלנו", אמר הרב לכלי התקשורת המקומיים לאחר המקרה.

נציין כי על פי דיווחים, התוקף נעצר על ידי המשטרה המקומית אך שוחרר לאחר זמן קצר.

הקהילה בראשותו של הרב אוריאל הוסני סובלת בתקופה האחרונה אירועי תקיפה רבים, כאשר המשטרה המקומית אינה עושה דיו בכדי לאבטח את בית הכנסת.