צילום: לע"מ

הנשיא טראמפ מצהיר: משמרות המהפכה האיראניים – ארגון טרור

לאחר ההכרה בגולן, הבית הלבן הודיע שהנשיא טראמפ הכיר רשמית במשמרות המהפכה באיראן כארגון טרור. הנשיא הודיע שימשיך להפעיל לחץ על האיראנים שיפסיקו "לתמוך בפעילות טרור" • נתניהו הגיב: "תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי"

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • "זה ילד של עם ישראל" אב מאמץ מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • "הבית בבני ברק" משפחת הערליך בימים יפים יותר

  תוכן מקודם

 • יהודי התמוטט בביתו שבאוקראינה השכנים הגויים סרבו לעזור

  תוכן מקודם

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז היום (שני) על משמרות המהפכה האיראניים כארגון טרור. הנשיא טראמפ ציין בהכרזתו כי כוחות משמרות המהפכה באיראן מקדמים ומממנים טרור כחלק מהמדיניות שלהם. עוד הוסיף הנשיא האמריקני כי ארה"ב תמשיך להגביר את הלחץ הכלכלי על איראן על כך שהיא תומכת בטרור.

לדברי טראמפ, מדובר בצעד "שמכיר במציאות" שלפיה משמרות המהפכה מממנות, מקדמות ונוטלות חלק פעיל בטרור ככלי מדיני. משכך, ארה"ב תמשיך להעצים את הלחץ הכלכלי על אירן תגבה מחיר גבוה יותר "בעקבות תמיכתה בפעילות טרור".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "תודה לך ידידי היקר, נשיא ארה״ב דונלד טראמפ, על כך שהחלטת להכריז על משמרות המהפכה של איראן כעל ארגון טרור. תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי, שמשרתת את האינטרס של מדינותינו ושל מדינות האזור. נמשיך לפעול יחד בכל דרך נגד המשטר האיראני שמאיים על מדינת ישראל, על ארה״ב ועל שלום העולם".

מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו התייחס להחלטה ואמר, "זאת פעם ראשונה שהכרזנו על חלק של מדינה כארגון טרור. זאת בגלל שהממשלה האיראנית שונה מכל מדינה, היא ממנת טרור ברחבי העולם. הארגון ייכנס למקומו הטבעי לצד חיזבאללה, חמאס והגי'האד שכבר מוכרים כארגוני טרור", דברי פומפאו.

שר החוץ, ישראל כץ, התייחס להחלטה ואמר כי "החלטת הנשיא טראמפ תחזק את יכולתה של ישראל להיאבק בתוקפנות האיראנית בסוריה ובמרחב".

סא"ל במיל. מיקי סגל, לשעבר ראש ענף איראן בחטיבת המחקר באמ"ן וכיום חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור העריך כי הכרה במשמרות המהפכה כארגון טרור מגדילה את הסיכוי לעימות בין ארה"ב לאיראן.

עוד הוסיף סגל כי איראנים רבים רואים במשמרות המהפכה כמי שאחראי באופן ישיר, כזרוע האכיפה האלימה של המשטר, להפרת זכויות האדם דיכוי המחאה האזרחית, למצב הכלכלי הקשה והאבטלה וסיבוכה של איראן עם המערכת הבינלאומית והאזורית לאור "ההרפתקאות" של "כח אלקדס" באזורים שונים (תימן, סוריה, לבנון, מדינות המפרץ ואף בדרום אמריקה ובאפריקה).

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן