צילום: לע"מ

הנשיא טראמפ מצהיר: משמרות המהפכה האיראניים – ארגון טרור

לאחר ההכרה בגולן, הבית הלבן הודיע שהנשיא טראמפ הכיר רשמית במשמרות המהפכה באיראן כארגון טרור. הנשיא הודיע שימשיך להפעיל לחץ על האיראנים שיפסיקו "לתמוך בפעילות טרור" • נתניהו הגיב: "תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי"
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז היום (שני) על משמרות המהפכה האיראניים כארגון טרור. הנשיא טראמפ ציין בהכרזתו כי כוחות משמרות המהפכה באיראן מקדמים ומממנים טרור כחלק מהמדיניות שלהם. עוד הוסיף הנשיא האמריקני כי ארה"ב תמשיך להגביר את הלחץ הכלכלי על איראן על כך שהיא תומכת בטרור.

לדברי טראמפ, מדובר בצעד "שמכיר במציאות" שלפיה משמרות המהפכה מממנות, מקדמות ונוטלות חלק פעיל בטרור ככלי מדיני. משכך, ארה"ב תמשיך להעצים את הלחץ הכלכלי על אירן תגבה מחיר גבוה יותר "בעקבות תמיכתה בפעילות טרור".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "תודה לך ידידי היקר, נשיא ארה״ב דונלד טראמפ, על כך שהחלטת להכריז על משמרות המהפכה של איראן כעל ארגון טרור. תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי, שמשרתת את האינטרס של מדינותינו ושל מדינות האזור. נמשיך לפעול יחד בכל דרך נגד המשטר האיראני שמאיים על מדינת ישראל, על ארה״ב ועל שלום העולם".

מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו התייחס להחלטה ואמר, "זאת פעם ראשונה שהכרזנו על חלק של מדינה כארגון טרור. זאת בגלל שהממשלה האיראנית שונה מכל מדינה, היא ממנת טרור ברחבי העולם. הארגון ייכנס למקומו הטבעי לצד חיזבאללה, חמאס והגי'האד שכבר מוכרים כארגוני טרור", דברי פומפאו.

שר החוץ, ישראל כץ, התייחס להחלטה ואמר כי "החלטת הנשיא טראמפ תחזק את יכולתה של ישראל להיאבק בתוקפנות האיראנית בסוריה ובמרחב".

סא"ל במיל. מיקי סגל, לשעבר ראש ענף איראן בחטיבת המחקר באמ"ן וכיום חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור העריך כי הכרה במשמרות המהפכה כארגון טרור מגדילה את הסיכוי לעימות בין ארה"ב לאיראן.

עוד הוסיף סגל כי איראנים רבים רואים במשמרות המהפכה כמי שאחראי באופן ישיר, כזרוע האכיפה האלימה של המשטר, להפרת זכויות האדם דיכוי המחאה האזרחית, למצב הכלכלי הקשה והאבטלה וסיבוכה של איראן עם המערכת הבינלאומית והאזורית לאור "ההרפתקאות" של "כח אלקדס" באזורים שונים (תימן, סוריה, לבנון, מדינות המפרץ ואף בדרום אמריקה ובאפריקה).

כתבות קשורות

המחבל מצומת תפוח הורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד
שריפה גדולה סמוך לירושלים: כביש 1 נחסם; תושבים פונו מהבתים • צפו
"תסתלקו מכאן": החרדים הגיעו לראות נכס בישוב הצפוני וגורשו בבושת פנים • צפו
מנותק: שר האוצר לא ידע מה זה רב קו; בליכוד ובמערכת הפוליטית תקפו ולעגו
מועצת הרבנות הראשית נגד רפורמת הכשרות: "משמעותה ביטול הכשרות במדינה"
הנערים ביצהר התבצרו בגג - הכוחות עצרו ילד בן 11
השר אלקין: "מוקדם לדבר על סגר בחגים - אין צורך במגבלות אם הן לא תורמות"
במשרד האוצר הזהירו את שרי הממשלה: "סגר נוסף יעלה מיליארדים בכל שבוע"
"כשיר לדין באופן מוגבל": קשיש נאצי יעמוד לדין על סיוע לרצח של אלפי אסירים
לאחר תקיפת הספינה בלב ים: בבריטניה מתכננים תגובה צבאית נגד איראן
היתקלות בג'נין: כוחות הביטחון נטרלו מחבלים שירו והשליכו מטעני חבלה • צפו
ראש צוות המומחים: "אם נמשיך כך - נגיע למספרים שלא נראו בגל השלישי"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן