חרמוני וגבאי. צילום: Gili Yaari/FLASH90

מזכ"ל העבודה: "נפגשתי עם גבאי ואמרתי לו שיתפטר"

מזכ"ל מפלגת העבודה נפגש עם יו"ר המפלגה אבי גבאי: "הבהרתי לו כי לאור תוצאת הבחירות ההרסנית, עליו לקחת אחריות ולהתפטר לאלתר מתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, כפי שהיה עליו לעשות עוד בערב ההפסד". עוד טען: "ציפיתי שהדבר ייעשה בליל הבחירות"

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

יו"ר מפלגת העבודה ערן חרמוני קרא היום ליו"ר המפלגה אבי גבאי להתפטר מתפקידו, לאור תוצאות הבחירות שמעניק למפלגה 6 מנדטים בלבד: "נפגשתי הבוקר עם יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. אמרתי לו כי לאור תוצאות הבחירות הקשות מתבקש, ראוי ונכון כי ייקח אחריות ויתפטר מתפקיד יו"ר המפלגה. ציפיתי כי הדבר ייעשה על ידו עוד בליל הבחירות, אך משעה שלא נעשה, עלי כמזכ"ל המפלגה וגם על אחרים מוטלת החובה להגיד את הדברים באופן ברור".

"עברנו מערכת בחירות קשה ביותר שבסיומה ספגנו מכה שקשה להמעיט בעצמתה. מלאכת איסוף השברים, השיקום והבניה מחדש של תנועת העבודה היא מלאכה סזיפית וארוכת טווח. ההתפטרות של גבאי לכשעצמה רחוקה מלהביא את הישועה, אך בלעדיה לא נוכל להתחיל בצעדים הראשונים לעבר מלאכת הבניה מחדש", הוסיף חרמוני.

"אני יודע שזה נראה לא פשוט, אבל אני מאמין באמונה שלמה כי למפלגת העבודה תפקיד חשוב ביותר בדמוקרטיה הישראלית ובגיבוש אלטרנטיבה עם סדר יום של שמאל ציוני וסוציאל-דמוקרטי. זה התפקיד של כולנו להאמין, להתחיל לעבוד, ולדעת כי החריש בתלם הארוך יהיה ארוך – אך יש בו תקווה".

עוד הוסיף ותקף את גבאי, "הערך של לקיחת האחריות והדוגמה האישית הוא ערך חשוב, ואני מאמין שכל יו"ר שהיה מביא את מפלגת העבודה לתוצאה הרסנית של 6 מנדטים היה לוקח אחריות ומתפטר, ובצדק. במקרה הזה הדברים נכונים עוד יותר. גבאי עצמו שינה באופן דרסטי את חוקת המפלגה ולקח את מלוא הסמכויות כאשר הוא מנמק זאת בכך כי הוא יהיה האחראי המלא לתוצאות הבחירות. בהתאם הוא הוביל ביד רמה ובלעדית את המפלגה, מערכת הבחירות והקמפיין".

 

גבאי בנאום תבוסה: "שוחחתי עם גנץ, מקווה שיצליח להרכיב ממשלה"

 

"בליל הבחירות וביום למחרת התראיינתי בתקשורת. נשאלתי גם האם על גבאי לקחת אחריות ולהתפטר, ונמנעתי בכוונה מלומר שכן. חשבתי שלעשות זאת בשעות שמייד לאחר סגירת הקלפיות ועוד לפני ששוחחתי איתו הוא דבר לא נכון ברמה הציבורית, לא נכון כלפי הפעילים והחברים שעבדו והזיעו להצלחת המפלגה וגבאי, ולא נכון גם ברמה האנושית כלפי גבאי, ואף ציפיתי כי הדבר המתבקש כל כך ייעשה על ידו לבד".

בנוסף טען מזכ"ל המפלגה כי, "לפני כשנה וחצי לאחר בחירתו לתפקיד יו"ר המפלגה הביא גבאי לוועידה את תכניתו "ארגז כלים לניצחון" שפגעה אנושות בדמוקרטיה המפלגתית וכללה את לקיחת סמכויות הניהול של המזכ"ל לידי היו"ר (ולאחר מכן העברתם על ידו למנכ"ל המפלגה), פגיעה במיקום המזכ"ל אליו נבחרתי בבחירות דמוקרטיות מס' חודשים קודם לכן, שריונים ברשימה, וקביעה כי היו"ר ייקבע בעצמו את התפקידים בסיעה), ועוד".

"התרעתי אז כי התכנית פוגעת קשות בדמוקרטיה המפלגתית ואף תחבל במאמצים לניצחון. לצערי היו רבים שבחרו להשתחוות בפני עגל הזהב והפקירו אותי כמעט בודד במאבק על הדמוקרטיה המפלגתית (ח"כ עמיר עמיר פרץ היה הח"כ היחידי שהתנגד לתכנית בוועידה בצורה מלאה). הדבר הזה יצר תחושה קשה בקרב רבים במפלגה, וסדק את האיזונים הפנימיים שהיו קיימים בה – איזונים שאם היו נותרים יכול והיו מונעים את המידרון אליו נגררנו ובסופו התהום העמוקה".

"למרות שבפן האישי שילמתי את המחירים הכי כבדים, הפכתי דף, עבדתי ללא הרף גם ללא כלים להצלחת המפלגה, ועשיתי הכל כדי לשמור על אחדותה ולמען הצלחתה והצלחת גבאי בבחירות. אני אומר את הדברים לא כדי לעסוק בעבר, אלא כדי לבקש מהחברים, חברי הנבחרת וחברי הכנסת שלא לחזור על הטעות מהעבר: אל תשתקו. אל תתחפרו. אל תפחדו. ואל תחשבו שיהיה "מישהו אחר" שייעשה את העבודה. פשוט תשמיעו את קולכם ואת עמדתכם", כך חרמוני לפעילי המפלגה.

2 תגובות

תגיד שגם אני אומר את זה די היה מספיק

גבאי, תתפטר כבר. כדי שניפטר ממך.תודה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell