גם בחלוף יממה וחצי לא ברורה תמונת המנדטים והבדיקות נמשכות. ועדת הבחירות מודה: "עלינו על תקלה טכנית. התגלו שלוש תקלות בהקלדת הנתונים". איילת שקד שעלולה להישאר מחוץ לכנסת הגיעה לוועדה. אתר הוועדה לא עודכן מהבוקר

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה היום (רביעי) כי התגלו תקלות במהלך ספירת המעטפות הכפולות בכנסת, זאת ברקע המתנת המפלגות לקולות החיילים ותוצאות האמת. ברגע שגילו את התקלה הגיעו לוועדה צוותים טכניים שכעת מריצים בדיקה נוספת כדי לוודא את תקינות המערכות. דובר ועדת הבחירות גיורא פורדס אמר אחר הצהריים כי התוצאות לא יתקבלו לפני 19:00.

פרדס הסביר כי "אנחנו מבצעים מבדקי בקרה במהלכם עלינו על תקלה טכנית בתוכנת משנה של מערכת ועדת הבחירות, שמזינה את נתוני ספירת המעטפות הכפולות. התגלו שלוש תקלות בהעברת הנתונים. התקלה לא בספירה אלא בהקלדת הנתונים למערכת. חלק מנתוני הספירה נקלטו בתוך המערכת וחלקם לא".

הודעת הוועדה מגיעה בשעה שהספירה החוזרת של המעטפות הכפולות לבחירות לכנסת נמשכת, שממנה מסתמנים שינויים בחלוקת המנדטים למפלגות. לפי גורמים במפלגת כולנו, הם ומפלגת הליכוד קיבלו מנדט נוסף כל אחת. ככל שזה יתברר כנכון, המשמעות היא שהליכוד עולה ל-36 מנדטים וכולנו ל-5 מנדטים. בוועדת הבחירות מכחישים את הדיווח.

בצהריים הגיעה לוועדת הבחירות המרכזית שרת המשפטים איילת שקד בצל הדרמה שעשויה להותיר אותה ואת שותפה הפוליטי נפתלי בנט מחוץ לכנסת. עם סיום ספירת המעטפות הכפולות ("קולות החיילים"), התברר כי הימין החדש בראשות בנט ושקד מתנדנדת וכנראה לא תצליח לחצות את אחוז החסימה. בצאתה מביתה הבוקר אמרה שקד: "אנחנו אופטימיים. הדיווחים היו טובים. צריך לחכות לתוצאות הסופיות של ועדת הבחירות". קודם לכן אמר נפתלי בנט בצאתו מביתו ברעננה: "אני מתפלל לה' ונלחם על כל קול".

ספירת הצבעות המעטפות הכפולות הסתיימה הבוקר, אך בתומה לא ניתן היה לקבוע אם הימין החדש עוברת את אחוז החסימה ותיכנס לכנסת הבאה. זאת, למרות שבאתר ועדת הבחירות המרכזית צוין שהמפלגה השיגה למעלה מ-3.25%. חבר הוועדה מטעם 'דגל התורה', אברהם ובר, אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי "יש תקלה באתר, חסרים ל'ימין החדש' כאלף קולות". עוד הוסיף וברכי "יש בוודאות מנדט שמיני ליהדות התורה, פינדרוס בכנסת".

במקביל, כמה מחברי מליאת ועדת הבחירות המרכזית מתחו ביקורת על כך שלא נתנו להם להיות נוכחים בהליך הבדיקות וההצלבות וההתאמות שנעשה בוועדה. אחד מהם הוא אף חבר בנשיאות הוועדה שהביע פליאה על כך שחברי מליאה, שהם נציגי ציבור, לא יכולים להיות שותפים לתהליך ולהשקיף על הבדיקות.