ביממה האחרונה עלתה הצעה בתוך מפלגת הליכוד לאחד את הליכוד עם כחלון ומפלגת כולנו בכדי ליצור מפלגה אחת גדולה שתחייב את הנשיא ריבלין להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו. על פי המסתמן, החתימה על הסכם תתבצע בשבוע הבא

לאחר תוצאות הבחירות שהעניקו שוויון בין כחול לבן לליכוד אך עם יתרון משמעותי לגוש הימין, עלתה הצעה ביממה האחרונה בתוך מפלגת הליכוד לאחד את הליכוד עם כחלון ומפלגת כולנו בכדי ליצור מפלגה אחת גדולה.

מטרת האיחוד היא ככל הנראה לקבוע עובדות בשטח לנשיא המדינה כך שיהיה מחויב להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה נתניהו עקב היותו יו"ר המפלגה הגדולה ביותר וכן עם מספר הממליצים הגדול ביותר.

במפלגת הליכוד חוששים כי ליברמן לא ימליץ על נתניהו לנשיא, מה שעלול לסכן את מעמדו של נתניהו ובעקבות כך עלתה ההצעה לאחד את הליכוד עם מפלגת כולנו.

כך גם, כחלון הצהיר כי לא יישאר בקואליציה תחת נתניהו באם יוגש נגדו כתב אישום לאחר השימוע. בליכוד מאמינים כי לאחר שכחלון יתאחד עם הליכוד, לא יפרוש גם כאשר יוגש נגד נתניהו לאחר שימוע.

כחלון החל את דרכו הפוליטית כחבר כנסת מטעם הליכוד ובהמשך אף מונה לשר התקשורת מטעם נתניהו וביצע את הרפורמה בשוק הסלולאר שזכה לשבחים מכל גווני הקשת הפוליטית ואף מראש הממשלה עצמו שגער בחברי הכנסת בליכוד "תהיו כחלונים". לאחר מכן פרש מהחיים הפוליטיים לפסק זמן ובבחירות 2015 הקים את מפלגת כולנו.

הערב נודע ל'JDN' כי המגעים כבר מתנהלים בין הצדדים וככל הנראה אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, כחלון יחתום על ההסכם ויצטרף לליכוד ובתמורה לכך יקבל את תיק האוצר לקדנציה נוספת כפי רצונו.

באם המגעים יבשילו לכדי חתימה הרי שכחלון ישתתף בחגיגות הניצחון של הליכוד שיתקיימו באמצע השבוע הבא.

נוסיף כי אמש פורסמו דרישותיו של ליברמן להצטרפותו לקואליציה, בין היתר דרש: התחייבות שלא לחוקק חוקים שיפרו את האיזון בין דתיים לחילונים, עונש מוות למחבלים שיחוקק בתוך מספר חודשים, תיק הביטחון עם סמכויות מלאות – כולל הכרעת חמאס, חוק הגיוס המקורי כפי שגובש על ידי משרד הביטחון בעת כהונתו של ליברמן כשר ביטחון ופנסיית מינימום לקשישים.