Yonatan Sindel/Flash90

ביהדות התורה ובימין החדש לא מקבלים את התוצאות: "לא נוותר"

לאחר פרסום תוצאות האמת עו"ד אברהם יוסטמן הגיב: "על פי הבדיקה שערכנו, מספר הקולות החסרים לקבלת המנדט השמיני עומד על כ-200 קולות בלבד". הימין החדש: "הוקם במטה המפלגה חמ"ל שריכז כ-1,000 כשלים וליקויים בהליכי ההצבעה"

לאחר שוועדת הבחירות פרסמה בדקות האחרונות את תוצאות האמת מהבחירות שהתקיימו ביום שלישי ולפי הנתונים מפלגת הליכוד עולה במנדט ומקבלת 36 מנדטים ואילו יהדות התורה יורדת במנדט ומקבלת 7 מנדטים בלבד. הימין החדש לא עברה את אחוז החסימה.

עו"ד אברהם יוסטמן חבר ועדת הבחירות מטעם אגודת ישראל הגיב ואמר כי, "על פי הבדיקה המהירה שערכנו, מספר הקולות החסרים לקבלת המנדט השמיני, הוא מזערי ועומד על כ-200 קולות בלבד". לדבריו, "במצב עניינים זה, אנו נמשיך בבדיקת הקלפיות ברחבי הארץ ונדרוש בדיקה מקיפה של כלל התוצאות עוד לפני פרסום התוצאות הרשמיות".

כמו כן, ראשי 'יהדות התורה' סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הודיעו על הגשת ערעור נגד פרסום התוצאות הסופיות, עד לבירור התלונות שהוגשו לוועדת הבחירות. כזכור, על פי הנתונים ישנם לפחות חמישה קלפיות עם כמעט אלפיים קולות שדווחו בטעות כמצביעי עבודה במקום ליהדות התורה, אך השופט מתעלם מהן.

לטענת חברי ועדת הבחירות של המפלגה הרב אברהם וובר ועו"ד הרב אברהם יוסטמן, במספר קלפיות עם מאות רבות של קולות השייכים ללא ספק ליהדות התורה בשל היותם באזורים חרדים מובהקים, הוקלדו בטעות נתוני ההצבעה של מפלגות אחרות על חשבונה של יהדות התורה. ביהדות התורה הבהירו כי במידה והבקשה לא תתקבל יהדות התורה תנקוט בכל הצעדים המשפטיים האפשריים על מנת לתקן את הדרוש תיקון.

מ״הימין החדש״ שכאמור כרגע לא עוברת את אחוז החסימה נמסר כי, "התוצאות שפורסמו אינן סופיות, ואנחנו ממשיכים להילחם. אנו מצפים מהתקשורת לגלות קצת יותר רצינות בדיווחיה. השופט מלצר כותב מפורשות, שחור על גבי לבן: אלו אינן התוצאות הרשמיות שיפורסמו בתאריך 17.04.19 … מדובר בפרסום תוצאות ביניים שעוד כפופות לשינויים והתאמות".

עוד הוסיפו כי, "כפי שאמרנו, אנחנו לא מוותרים. לאורך היום הוקם במטה המפלגה חמ"ל שריכז כ-1,000 כשלים וליקויים בהליכי ההצבעה. מיד בתחילת השבוע נקבל לידינו את הפרוטוקולים ומאות המתנדבים שלנו ישוו אותם לתוצאות הממוחשבות. כמו כן, נטפל בכל אי הסדירויות הקיצוניות שהתגלו בספירת המעטפות הכפולות. נקבל את הכרעת הבוחר, אך לא נוותר עד שנדע מה היא באמת".

5 תגובות

למרות 'ניצחון' הימין…
נראה שהיו זיופים מצד וועדת הקלפי הארצית,

הסקרים בקלפיות המדגם פחות מטרידים ממה שקורה בקלפיות האמת.
נראה כי מישהו עיוות תוצאות:

נראה שוועדת הקלפי הארצית 'טעתה' בגדול, או דאגה לשינויים מכוונים כדי להטות את הכף שמאלה.
אם הדברים נכונים לליכוד יש עוד כמה מנדטים ובנט-שקד אמורים להיות בפנים.

מדוע קלפי שלימה באשדוד (חרדים) יש בה מעל 500 ספירות למפלגת העבודה?!
מדוע קלפיות רבות ביהודה ושומרון עם פתקים רבים של רע"ם תע"ל וחד"ש?!

לדעתי העניין מצריך בדיקה לעומק. מישהו פה עשה עבודה מלוכלכת מאחרי הקלעים.

אגב: מדוע לא הרשו לנציג 'הימין החדש' להיות תצפיתן בספירת הקולות? חשוד ביותר!

אני לא מבין למה נכנסים לסכנה?
בגלל מנדט (שהוא חשוב מאד!) זה יתן לגיטימציה להכריז על בחירות חוזרות!!
וזו סכנה לימין!

היינו דאמרי אינשי; כל קול קובע!!!!!!1

כל הספירה הזאות ממש מיותר שיעשו עם מחשב והכל יהיה בסדר

בס"ד
התפרסם ב"המודיע" שהיו קלפיות בריכוזים חרדיים ש"בטעות" רשמו קולות שבחרו "ג" בטור של "אמת",
מעיון בטבלת האקסל העדכנית נראה שהטעויות תוקנו חוץ מקלפי 181 באשדוד שם מופיע 518 קולות בטעות ל"אמת" שצריך להעביר ל "ג", מי שיכול להסב את נציגנו בוועדת הבחירות המרכזית יבורך.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו