צילום: פלאש 90

"תוצאות עגומות, זמן לחשבון נפש": טל רוסו הודיע כי לא יפרוש מהעבודה

האלוף במילואים טל רוסו שהצטרף אך לפני מספר שבועות ל'העבודה' לאחר שיו"ר המפלגה גבאי שריין את מקומו כמספר 2 מדבר לראשונה היום לאחר התוצאות הקשות וההתרסקות המוחלטת של מפלגת העבודה. מסתמן כי גבאי יפרוש מתפקיד היו"ר

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

האלוף במילואים טל רוסו שהצטרף אך לפני מספר שבועות למפלגת העבודה לאחר שיו"ר המפלגה אבי גבאי שריין את מקומו כמספר 2 מדבר לראשונה היום לאחר התוצאות הקשות וההתרסקות המוחלטת של מפלגת העבודה.

נזכיר כי מפלגת העבודה בכנסת היוצאת מנתה 19 חברי כנסת ואילו בבחירות שהתקיימו השבוע ביום שלישי, קיבלה המפלגה שישה מנדטים בלבד. בתחילה התעוררו שמועות כי טל רוסו מתכוון לפרוש עוד לפני השבעתו לחבר כנסת, אך הדיווחים הוכחשו במהלך היממה האחרונה. מאחורי הקלעים מתברר כי רוסו אכן חישב את צעדיו עד כדי פרישה מהמפלגה, אך לאחר לחצים שהופעלו עליו שלא לפרוש, החליט להישאר לעת עתה כחבר כנסת באופוזיציה.

בהודעה שפרסם לפני זמן קצר כתב, "חברים, עזבו שמועות, קבלו עדכון ממקור ראשון. תוצאות הבחירות העגומות מבחינת המפלגה, ומבחינתי האישית – מחייבות זמן לחשבון נפש אישי ומפלגתי. בכל מקרה חשוב לי כבר עכשיו לומר באופן חד משמעי: אני עם מפלגת העבודה. לא הופעל עלי לחץ לפרוש מאף אחד".

"זכיתי לגלי תמיכה גורפים מצד כלל חברי מפלגת העבודה ותומכים. מבטיח לעדכן ומבקש לנצל את ההזדמנות להעביר את הערכתי מגלי התמיכה המחמיאים. הייתי אומר שאני נרגש ביותר, שבת שלום".

נציין כי בעוד על רוסו הופעלו לחצים שלא לפרוש, על היו"ר גבאי אכן מופעלים לחצים ודרישה מחברי הכנסת של המפלגה ואף הבכירים ביותר, שיפרוש מיידית מראשות המפלגה לאחר הכישלון המוחץ של העבודה בראשותו. "הוא היה צריך לעשות זאת עוד בליל הבחירות" אמר גורם בכיר במפלגתו.

בסביבתו של היו"ר גבאי מצהירים כי הוא מתכוון בשבוע הקרוב לכנס את וועידת המפלגה ולהכריז ככל הנראה על בחירות מוקדמות לתפקיד היו"ר. יחד עם זאת הוסיפו בסביבתו כי הוא מתכוון לכהן כחבר כנסת מן המנין ופרישה מהכנסת לא על הפרק בשלב הזה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן