צילום: פלאש 90

דיווח: ליברמן ולפיד נפגשו באירופה במטרה לקדם ממשלת אחדות

המטרה של השניים היא להקים ממשלת שמד בראשות הליכוד, כחול לבן, כחלון וישראל ביתנו שתקדם פגיעה בבני הישיבות וצביונה היהודי של ישראל. עוד דווח: משא ומתן מתקדם בין הליכוד למשה כחלון שיצטרף לליכוד ויכהן כשר אוצר

ביום שני השבוע יחל נשיא המדינה ראובן ריבלין בסבב ההתייעצויות בין חברי הכנסת בשאלה על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה, אם ליברמן לא יפתיע אז יהיה זה ראש הממשלה בנימין נתניהו. בינתיים, נתניהו החל כבר במגעים ראשוניים בין שותפיו, אך מסתמן כי אם אכן הימין החדש לא עוברת אחוז החסימה אז הצרה הגדולה תהיה ישראל ביתנו.

על פי דיווח ב'חדשות 12', ליברמן ששוהה בימים אלה בחופשה בווינה נפגש עם יאיר לפיד שעשה שם עצירת ביניים בדרכו לפריז, השניים דנו בהצעה להקמת ממשלת אחדות עם נתניהו וגנץ יחד עם כחלון ו'ישראל ביתנו'. המטרה של ממשלת השמד המוצעת היא לקדם נושאי דת, חוק גיוס, תחבורה ציבורית ונושאים תקציביים.

מי שעוד מנסה לקדם את ממשלת האחדות הם קבוצה של משפיעי דעת קהל שהחלו בקמפיין "אחדות או נמות" שקורא לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר כחול לבן בני גנץ להקים ממשלת אחדות לאומית. הנשיא ראובן ריבלין ינסה לדחוף למהלך כזה, אך סיכוייו נמוכים. שותפו של גנץ יאיר לפיד קרא למרר את חיי נתניהו – נקמה על הקמפיין של הליכוד שניסה להפוך אותו לציפי לבני.

בתוך כך פורסם כי חלה התקדמות במשא ומתן בין הליכוד לכולנו של משה כחלון. על פי ההערכות, יו"ר כולנו רוצה להצטרף לליכוד – בין היתר משום שעם ארבעת המנדטים שקיבל, לא יוכל להיות שר אוצר שיתפקד כפי שהוא רוצה. אלא שהדבר יכול להתעכב, וזאת משום שהוא רוצה לחזור לליכוד כשיש לו כוח במוסדות המפלגה. כחלון רוצה לבוא עם כוח למפלגה, ייצוג במוסדות התפקדות ללא תשלום ועוד וסביב זה יתנהל המשא ומתן. לא מן הנמנע שיאפשרו לו את זה, בין היתר משום שהוא לא נתפס כאחד שעזב את המפלגה בטריקת דלת, כפי שעשה ליברמן.

2 תגובות

עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו קל!

כינוס רשעים רע להם ורע לעולם …

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן