מדאיג: סקר שפורסם בארה"ב בסוף השבוע מגלה כי כשליש מהאמריקנים לא מאמינים שבשואה נרצחו שישה מיליון יהודים. עוד עולה כי 70% מאמינים כי לבני עמם אכפת פחות מהשואה מאשר בעבר. לטענתם, האירועים עלולים להתרחש פעם נוספת

סקר שפורסם בארה"ב בסוף השבוע האחרון מגלה כי כשליש מהאמריקנים לא מאמינים שבשואה נרצחו שישה מיליון יהודים. הסקר נערך על ידי הוועדה לתביעות חומריות של יהודים נגד גרמניה לאחר המלחמה. עוד עולה מהסקר, כי 70% מאמינים כי לבני עמם אכפת פחות מאירועי השואה מאשר בעבר.

הסקר למעשה שופך אור על פערי הידע שבקרב העם האמריקני בנוגע לשואת העם היהודי במלחמת העולם השנייה. צוות הועדה חשף כי חוסר הבנה עמוק קיים בעיקר בקרב צעירי אמריקה בנושא – ודורש שבתי הספר ברחבי המעצמה ינחילו בקרב תלמידיהם את זיכרון פשעי השואה.

למרות הנתונים המדאיגים מהסקר עולה כי מרבית האמריקנים (58%) טוענים כי לדעתם האירועים עלולים להתרחש פעם נוספת וכי 93% מהנשאלים סבורים שיש ללמד את זוועות השואה בבתי הספר.

ג'ונתן גרינבלט, מנכ"ל הליגה נגד השמצה, הגיב לממצאי הסקר ואמר כי "האמריקנים באופן מכריע יודעים שהשואה התרחשה". עם זאת, לדבריו, ארגונו מביע זה זמן רב חששות לגבי רמת הידע בנוגע למאורעות השואה במיוחד בקרב הצעירים. "ככל שאנחנו מתרחקים מהאירועים הנוראים של תקופת השלטון הנאצית, אנחנו צריכים להיות יצירתיים יותר בחיבור בין צעירים, שעבורם זו היסטוריה עתיקה, לזוועות שהתרחשו – וללמד אותם כיצד היא רלוונטית לחברה של היום", סיכם גרינבלט.