"מעשה בפרוש וליצמן שהיו מחשבים חישובים כל אותו הלילה. מה צריך לקרות בכדי להכניס את כלל נציגי החסידויות. עד שבא שרוליק פרוש ואמר: הגיע זמנו של החוק הנורווגי, וזרחו פניהם" / יעקב שאול בטור משעשע על פוליטיקה חרדית מטובל בחג הפסח

לחוק הכל כך דמוקרטי הזה מטרה ברורה; למנף את הכוח הפוליטי בכדי לתת משמעות וכח עשייה לשר אשר כבדה עליו מלאכת הפרלמנטריות ומקשה עליו בכל הנוגע לתפקודו ומילוי משרתו. הרעיון נפלא, בהחלט יכול לסייע על מנת להגדיל את כח המפלגה, וכמובן כמו תמיד החוק מפציע כשישנו צורך לפצות מועמד כזה או אחר שלא זכה להיכנס אל הלשכה המפוארת בגבעת רם. לאחרונה נראה כי החוק נועד כל כולו לשרת ולסייע למפלגות החרדיות בלבד, בעיקר ל"יהדות התורה". כשמאיר פרוש מחשב את כלל האפשרויות הפוליטיות, הוא שולף מחשבונים, מנתח, מוסיף ומוריד מנדטים. העיקר, לצלוח את כניסתו של מועמד נוסף אל משכנה המפואר של כנסת ישראל.

מעשה במאיר פרוש וליצמן שהיו מחשבים חישובים כל אותו הלילה. מאות אופציות על שולחנם, כמה תקבל מפלגת הלכוד וכיצד תראה יהדות התורה, וכמובן, מה צריך לקרות בכדי להכניס את כלל נציגי החסידויות, קטנות וגדולות כאחד. ליצמן מטרתו לזכות בנציג בויאן ופרוש להכניס את נציג ביאלא, זה רצונו לכבוש חסידות קטנה במחוזה המערבי של כרמיאל, וזה להוסיף מנדט לחסידותו המפוארת, כולם לשם שמים התכוונו. עד שבא שרוליק פרוש ואמר: רבותי הגיע זמנו של החוק הנורווגי, וזרחו פניהם כל אותו היום בצהלה ושמחה.

אין איש עומד בפני תעלולי המח המבריק של משפחת פרוש, וכל זה מתרחש בלילות סגריריים בתוככי סוואנות עתיקות. אין אדמו"ר נעדר מן ההתייעצויות הקדחתניות, כולם שותפים למהלך. אפילו סוגיית צרות צרותיהן אשר נלמדת בעיון מעמיק בעולם הישיבות קלה יותר לניתוח מאשר חשבונות משפחת פרוש. אך מה לא עושים בכדי לראות את ברוכי ופינדרוס בכנסת.

משל למה הדבר דומה: לאותו חצי גביר שרכש חמש דירות על סמך שיעבוד חמשה פרוזדורים בביתו, אותו קיבל מאביו בעיצומו של יום בהיר בירושה. כך ברוכי משועבד לליצמן ופינדרוס לפרוש. ממש כך, החוק הנורווגי מצילנו מידם. ואיפה מפלגת ש"ס בתמונת הנורווגי, שם כפופים כולם ליו"ר כך שאין בעיה אם ארבל או משריקי לא ייכנסו לקואליציה. הבוס קובע וכולם מתייצבים, לטוב ולרע. כשאין בוס שיכול להכיל את ההפסדים כולם על ראשו, החוק הנורווגי מצילנו ומהווה פיתרון לכל בעיה. מרחמסטריווקא ועד סדיגורא, מגור ועד בעלז. נורווגי שמח לכולנו.

לתגובות: kobi8201@gmail.com