בכיר הרשות סאיב עריקאת הגיב לפרסום שתוכנית השלום לא כוללת מדינה: "זה נראה כאילו שנתניהו הוא זה שעומד מאחורי תוכנית השלום הבזויה הזו". מנגד, גורמים אחרים ברמאללה: "יש להמתין לפרסום רשמי של פרטי התוכנית; איננו פוסלים דבר על הסף"

בכיר הרשות הפלשתינית, ד"ר סאיב עריקאת, הגיב על הפרסום ב"וושינגטון פוסט", שלפיו תוכנית השלום של טראמפ כוללת אוטונומיה פלסטינית ולא מדינה ריבונית, ואמר: "זו תוכנית שנועדה להרוס את תהליך השלום ואת החוק הבינלאומי. לא יהיה שלום בלי הקמת מדינה פלשתינית בגבולות 67 ובירתה מזרח ירושלים".

מזכ"ל הוועדה המרכזית של הפתח, ג'יבריל רג'וב, אמר היום ל'וואלה' כי "הפתרון לסכסוך הישראלי-ערבי חייב להתרכז בהקמת שתי מדינות לשני עמים כשבירת פלסטין היא ירושלים". רג'וב הוסיף כי "ללא פתרון זה, צפוי הסכסוך להימשך עוד זמן רב, וכל ניסיון לפגוע בזכויותיו של העם הפלסטיני יוביל בסופו של דבר לפיצוץ. הדורות הבאים בקרב הפלסטינים לעולם לא יוותרו על זכותם למדינה עצמאית וריבונית".

גורם בכיר בלשכת יו"ר הרשות הפלשתינית אמר ל'ישראל היום': "גם אם ניאלץ להמתין קדנציה נוספת עד שטראמפ יסיים את תפקידו, נעשה זאת ולא נקבל עסקה שאינה כוללת מדינה עצמאית בגבולות 67. זה נראה כאילו שנתניהו הוא זה שעומד מאחורי תוכנית השלום הבזויה הזו, כיוון שהוא יודע שהפלשתינים לעולם לא יסכימו לקבלה".

גורם פלסטיני בכיר נוסף צוטט ב'כאן חדשות' כי אם מדובר באוטונומיה בלבד – אף פלסטיני לא ישתף פעולה עם התוכנית: "אם העסקה של טראמפ תהיה מבוססת על הגעה למדינה פלסטינית עצמאית, גם אם לא מיד, אלא לאחר תקופה זמנית, ייתכן ונוכל לבחון אותה. אבל אם לא – הדבר אינו מקובל". הוא הוסיף כי בתגובה לתוכנית, הפלסטינים יוכלו להתעלם ממנה ולחכות שטראמפ יסיים את תקופת כהונתו או לחילופין להחריף את הצעדים נגד ישראל עד כדי ביטול הסכם אוסלו.

מנגד, בכיר פלשתיני אחר המקורב לאבו מאזן צוטט ב'ישראל היום' שאומר כי יש להמתין עד לפרסום מלא ורשמי של פרטי התוכנית שמגבש ממשל טראמפ בטרם דוחים אותה על הסף. "הסיכויים שיהיה מי שיקבל את תוכנית עסקת המאה של טראמפ ללא הבטחה למדינה פלשתינית עצמאית הם אפסיים. עם זאת, יש להמתין ולבחון את פרטי התוכנית לכשתוגש לנו לעיון. איננו פוסלים דבר על הסף".

בתוך כך, הממשלה הפלסטינית החדשה בראשותו של מוחמד אשתייה קיימה היום את הישיבה הראשונה שלה, במהלכה אמר ראש הממשלה הפלסטיני החדש כי "ישראל הורסת כל אפשרות לתהליך שלום". אשתייה התייחס להצהרותיו של שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, שאמר כי סיפוח הגדה המערבית אינו פוגע בתהליך השלום. "כל מה שעושה ישראל הורס את תהליך השלום, אם בהעברת השגרירות לירושלים ואם בבניית התנחלויות", אמר אשתייה, וגינה את "בניית 3,160 יחידות הדיור החדשות בהתנחלויות".