ראש הממשלה ויו"ר ישראל ביתנו נפגשו והחליטו להתניע את המשא ומתן מיד לאחר שהנשיא ראובן ריבלין יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. מקלב: "הדרישות של ליברמן אינם אלא סחיטה, הוא מנסה להיות הטראבל מייקר בכדי לקבל תיקים" • צפו


צילום: מיכאל שמש, 'כאן חדשות'.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום בצהריים עם יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן לפגישת משא ומתן ראשונית. מ'ישראל ביתנו' נמסר כי, "השיחה התקיימה באווירה נינוחה ונגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה. הצדדים החליטו להתניע את המשא ומתן מיד לאחר שהנשיא, מר ראובן ריבלין, יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה".

לאחר מכן נפגש ראש הממשלה עם רפי פרץ, יו״ר איחוד מפלגות הימין שהוגרדה על ידי הצדדים כפגישה מצויינת ושהמגעים יימשכו בימים הקרובים. ״הבעתי אמון בראש הממשלה ואמרתי לו ששמחתי להיות אצל הנשיא ולהכריע את הכף לבחירתו להרכבת הממשלה. אין לי ספק שנעמוד ביחד. אנחנו נהיה בית איתן של הציונות הדתית ומבקשים, כפי שאמרנו בתחילת הבחירות, את תיק החינוך והמשפטים״, כך פרץ.

ח"כ אורי מקלב מ'דגל התורה' תקף היום בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן ואמר כי, "אדם שהתפטר מתפקידו כשר הביטחון וגרם להפלת הממשלה ערב מבצעים צבאיים מורכבים מאוד כעת לא בא בדירשה לטפל באיום הבטחוני אלא מציג את עניני הדת בראש דרישותי. בניגוד לדבריו ערב הבחירות אינו דורש כעת לחסן את מפלגות הימין הקיצוני כדבריו אלא מציג דרישות אחרות לגמרי שאינם רלוונטיות ובלתי הגיוניות".

"אדם כזה צריך להסביר מדוע מפלגה שצריכה להיות בצמיחה נאלצה להתמודד עם אחוז החסימה, הוא עושה זאת בכדי לצאת מהשיממון הפוליטי בו הוא היה תוך לייצר מצב בו הוא הגורם שמכריע את הממשלה, בממשלה הזו כל מפלגה היא המכריעה. הצגת הדירושת הללו אינם אלא סחיטה, ליברמן מנסה להיות הטראבל מייקר בכדי לקבל תיקים ללא פופרציה לכוחו האמיתי, אם אתה רוצה להוביל את נתניהו לקואליציה אחרת בוא ותגיד זאת בצורה ברורה".

בסבבי ההתייעצויות שהתקיימו היום ואתמול בבית הנשיא בירושלים השיג נתניהו רוב של 65 ח"כים ממליצים – חברי רשימות הליכוד, כולנו, איחוד מפלגות הימין, ישראל ביתנו, יהדות התורה וש"ס. לעומתם, המליצו רשימות כחול לבן, העבודה ומרצ על יו"ר כחול לבן בני גנץ, ואילו הסיעות הערביות, חד"ש-תע"ל ורע"מ-בל"ד, לא המליצו על אף מועמד.

מבית הנשיא נמסר היום כי, ריבלין יקבל לידיו מחר בטקס רשמי בבית הנשיא את תוצאות הבחירות הרשמיות לכנסת ה-21 מידי יו"ר וועדת הבחירות, השופט חנן מלצר. לקראת הערב יקבל בלשכתו את המועמד אשר עליו יחליט להטיל את הרכבת הממשלה ויחתום על כתב המינוי של המועמד להרכבת הממשלה וימסור אותו לידיו.

 

עוד בנושא
הבוקר בבית הנשיא התבטא יו"ר סיעת כולנו כי "מפלגת כולנו מכבדת את הכרעת הרוב ועומדת בהתחייבותה במהלך מערכת הבחירות להמליץ על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה". הכחיש את הדיווחים ואמר: "כולנו לא מקיימת מגעים לאיחוד עם הליכוד"