צילום: פלאש 90

מרימה ידיים: איילת שקד פורשת מהחיים הפוליטיים לזמן בלתי מוגבל

כוונות לעתיד: באירוע במשרד המשפטים לקראת חג הפסח נשאה שרת המשפטים איילת שקד נאום ובמהלכו התבטאה כי היא "יוצאת לחירות לפרק זמן שלא מתחייבת מהו" • הבוקר עקץ יו"ר ועדת הבחירות את הימין החדש "לא תופסים אדם בצערו"

יממה לאחר פרסום התוצאות הסופיות, ואחרי ההודאה בכישלון מצידו של שותפה הפוליטי נפתלי בנט, גם שרת המשפטים היוצאת איילת שקד מרימה ידיים ומודיעה על פרישה מהחיים הפוליטיים לזמן בלתי מוגבל.

באירוע במשרד המשפטים לקראת חג הפסח נשאה שקד נאום קצר ובמהלכו התבטאה כי היא "יוצאת לחירות משלי לפרק זמן שלא מתחייבת מהו"

"זו שעת "בין ערביים" ציבורית. אנחנו מצויים בעת "ממשלת מעבר", וכולכם הרי שמעתם (מי באכזבה ומי בהקלה…) את תוצאות הבחירות ואת משמעותן, גם לגבי".

"זו עדיין איננה העת לסיכומים, בוודאי עוד נתפנה לכך. אבל לעת עתה, ערב חג הפסח, אני מבקשת לומר לכם עד כמה נקשרתי להוויית המשרד הזה, לעשייה ולפעלתנות המתקיימת בין כתליו, בידי האנשים והנשים הטובים ביותר בשירות הציבורי, שרבים מהם אני רואה כאן".

"כמו כל מערכת, בוודאי ציבורית, שיש בה גם בירוקרטיה וכמו שאתם מכירים את דעתי – אף בירוקרטיה מוגזמת לא אחת, איננו יכולים למדוד ולהימדד "מהיום למחר", אלא לפעול בתוך תהליכים".

לשמחתי, הצלחתי, בעזרתכם, להציב יעדים וגם לראות בקידומם ההדרגתי; גם לבער לא מעט "חמץ", וגם לעשות לא מעט "סדר"; והיד עוד נטויה".

"נראה שדין הבוחר וגם אחוז החסימה הצליחו לגרום לי, אחרי שש שנים אינטנסיביות, לצאת בקרוב לחירות משלי, לפחות לפרק זמן שאני ממש לא מתחייבת מהו".

בימים האחרונים הועלו השערות לגבי המשך דרכה הפוליטי של שקד ואף דווח כי בקרוב תצטרף למפלגת הליכוד, כעת לאחר עזיבתה את הימין החדש ופירוק השותפות הפוליטית עם בנט, האפשרות הזו נראית קרובה יותר מאי פעם.

נציין כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, סיכם הבוקר את מערכת הבחירות והתייחס לטענות מפלגת הימין החדש בדבר אי סדרים בספירת הקולות. "היו שניסו לערער על הלגיטימיות של הוועדה ועל התוצאות, אך נהגנו בשוויון בכולם – לא תופסים אף אדם בצערו", אמר מלצר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן