צילום: אתר הקרמלין

רוחאני: "נשתמש בכוחות הצבאיים רק נגד ציונים ופולשים"

נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר כי איראן לא תשתמש בכוחות הצבאיים שלה נגד מדינות באזור, אלא רק נגד "ציונים" ו"פולשים". עוד אמר רוחאני כי ההכרזה של ארצות הברית על משמרות המהפכה בתור ארגון טרור היא "מתועבת" ו"עלבון לאיראן"

נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר הבוקר (חמישי) כי הכוחות הצבאיים של איראן אינם מהווים איום על מדינות אזוריות, על רקע קיום טקס צבאי בטהראן הנועד לחשוף את הציוד הצבאי החדיש שלה. לדברי רוחאני "אני רוצה להגיד למדינות האזור שהכוחות המזוינים של הרפבוליקה האסלאמית של איראן אינם נגדם או נגד האינטרסים הלאומיים שלהם. הכוחות הצבאיים נועדו לתקוף את הפולשים ולתקוף את שורש הבעיה שלנו- המשטר הציוני וארצות הברית האימפריאליסטית".

הנשיא התייחס גם להכרזה האמריקנית מהשבוע שעבר לפיה ארגון משמרות המהפכה יוגדר כארגון טרור. רוחאני כינה את ההחלטה "מבחילה" וטען שמדובר ב"עלבון לאומה האיראנית". רוחאני קרא בטקס בטהרן ששודר שידור חי בטלוויזיה הממלכתית, גם למדינות השונות "לדחוף לאחור את המשטר הציוני".

זוהי אינה הפעם הראשונה השבוע שרוחאני תוקף את ישראל. במהלך כנס שנערך בטהרן ביום שני האחרון טען הנשיא שמדינות ערביות שמקיימות קשרים עם ישראל "הפכו למשרתים של הציונים". הנשיא הוסיף כי "כיום, פקידים במדינות מוסלמיות רבות מהווים דוגמאות לכך" ששכחו איך יש לנהוג כלפי כופרים על פי הקוראן, ולדבריו ההתקרבות הזאת לישראל – תוביל "לשפיכת דמם של הפלסטינים ולפגיעה בזכויותיהם".

כזכור, לפני עשרה ימים הכריזה ארה"ב על משמרות המהפכה של איראן כארגון טרור. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר שמדובר ב"צעד חסר תקדים שמכיר במציאות שבה איראן היא לא רק מדינה שמעניקה חסות לטרור, אלא שמשמרות המהפכה שלה משתתפות באופן פעיל בפעולות טרור, במימון ובקידום הטרור".

ראש הממשלה נתניהו בירך את טראמפ על ההכרזה: "תודה לך ידידי היקר, על כך שהחלטת להכריז על משמרות המהפכה של איראן כארגון טרור. תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי, שמשרתת את האינטרס של מדינותינו ושל מדינות האזור. נמשיך לפעול יחד בכל דרך נגד המשטר האיראני שמאיים על מדינת ישראל, על ארצות הברית ועל שלום העולם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן