צילום: KCNA

לראשונה אחרי הפסגה: קוריאה הצפונית ערכה ניסוי ב"נשק טקטי" חדש

מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, פיקח על ניסוי שנערך ב"נשק טקטי", כך על פי סוכנות הידיעות המרכזית של המדינה. הדיווח לא פירט מהו סוג הנשק, אולם המילה "טקטי" מרמזת על נשק לטווח קצר, לעומת הטילים הבליסטיים ארוכי הטווח המאיימים על ארה"ב

סוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה דיווחה היום (חמישי) כי צבא המדינה ערך אמש ניסוי ב"נשק טקטי מונחה חדש". לפי הדיווח, השליט קים ג'ונג און פיקח בעצמו על האירוע ומסר בסופו כי "זו התפתחות בעלת השפעה של ממש על הגברת כוחו של צבא העם". לפי ההערכות, הניסוי כלל נשק לטווח קצר – ולא טילים בליסטיים לטווח ארוך המאיימים על ארצות הברית.

קים דונג-יוב, מומחה צבאי באוניברסיטת קיונגנאם בסיאול, אמר כי מתיאור הניסוי, שנעשה "במצבים שונים לעבר מטרות שונות", עולה כי הוא בוצע מהקרקע, מהים ומהאוויר. הוא הסביר כי "סביר מאוד שמדובר בטילי שיוט לטווח קצר", שיכול להגיע בכמה מצבים – כטיל קרקע-קרקע, אוויר-קרקע או כטיל נגד ספינות.

על פי הודעת הסוכנות, קים אמר כי "השלמת פיתוח מערכת הנשק מהווה אירוע בעל משמעות כבדת משקל להגדלת כוח הלחימה". הדיווח על הניסוי מגיע אחרי ביקורו של קים בבסיס חיל האוויר הצפון קוריאני ביום שלישי, שם, על פי סוכנות הידיעות הרשמית, הוא צפה בתרגול טיסה והביע "סיפוק רב" מהמוכנות הקרבית.

זוהי הפעם הראשונה שבה נערך ניסוי בנשק מאז הפסגה עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, שהתקיימה בפברואר האחרון והסתיימה ללא תוצאות. כזכור, לפני חודשיים, הפסגה של קים עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בהאנוי הסתיימה ללא התקדמות לפירוז חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני, ובינתיים עדיין מוטלות על המדינה המבודדת סנקציות כלכליות.

לפני כשבוע הנשיא דונלד טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מעוניין בפסגה שלישית עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און. "היחסים בינינו טובים מאוד ופסגה שלישית תהיה מעולה לקשר", כתב טראמפ. "אני מצפה ליום שבו ניתן יהיה להסיר את הסנקציות". עוד הוסיף כי, "תחת הנהגתו של קים יש לצפון קוריאה פוטנציאל עצום לצמיחה יוצאת דופן, הצלחה כלכלית ועושר", כתב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *