כחודש לאחר סיום חקירתו של מולר, תתפרסם בעוד זמן קצר הגרסה המצונזרת של ממצאי החקירה בנוגע לקשר בין אנשיו של טראמפ לרוסים. הנשיא הגיב בזעם: "מדובר בשקר הפוליטי הגדול אי פעם, פשעים בוצעו על ידי שוטרים מושחתים והדמוקרטים"

שבועות ספורים אחרי שדוח החקירה על המעורבות הרוסית בבחירות 2016 הועבר לחברי הקונגרס, בכירי משרד המשפטים האמריקני יציגו היום (חמישי) את ממצאי הדוח בפני הציבור. התובע הכללי וויליאם בר וסגנו רוד רוזנשטיין יערכו מסיבת עיתונאים במשרד המשפטים בוושינגטון ובמהלכה צפויים להציג את 400 העמודים של הדוח, למעט חלקים שצונזרו כי הכילו מידע רגיש.

במסיבת עיתונאים המיוחדת אמור שר המשפטים האמריקני לחשוף את דוח מולר המלא, העוסק בחקירת הקשרים שבין צוות הקמפיין של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לקרמלין. למרות שהתקציר, שפורסם לפני כשבועיים, קבע כי לא היה קשר בין טראמפ לרוסיה, נראה כי הלחץ בבית הלבן לקראת פרסום הדוח המלא גובר, וייתכן והדוח המלא יצביע על עבירות אתיות ואולי גם פליליות שביצע הנשיא במהלך הקמפיין או החקירה בנושא שהחלה לקראת הבחירות.

בר, מואשם על ידי הדמוקרטים בניסיון להשפיע על דעת הקהל בדחיית פרסום הדוח המלא שיועבר רק בהמשך הערב לידי חברי הקונגרס. הדמוקרטים חוששים שבר ישחיר חלקים שעלולים להסב נזק או מבוכה לטראמפ. הוא אמר כי הוא יצנזר חלקים בדוח כדי להגן על המידע שבידי חבר מושבעים סודי, מקורות ושיטות לאיסוף מודיעין, חומר שיכול להשפיע על חקירות מתמשכות ומידע אישי על גורמים שוליים שלא הועמדו לדין.

לקראת פרסום הדוח, החל טראמפ לתקוף את המפלגה הדמוקרטית והמשטרה, וטען כי גורמים מושחתים רודפים אותו. בסדרת ציוצים כתב הנשיא כי מדובר ב"רדיפה נשיאותית", והוסיף כי "מדובר בשקר הפוליטי הגדול אי פעם, פשעים בוצעו על ידי שוטרים מושחתים והדמוקרטים". עוד הודיע הנשיא כי בכוונתו לקיים מסיבת עיתונאים לאחר זאת של בר, שתתקיים בעוד זמן קצר.

 

עוד בנושא
התובע הכללי העביר את עיקרי מסקנות חקירת המעורבות הרוסית בבחירות, שניהל החוקר המיוחד רוברט מולר: "אין ראיות מספיקות לקבוע שהנשיא ביצע פשע". עם זאת, הדוח גם לא מזכה את הנשיא. טראמפ: "לא הייתה מעורבות ולא היה שיבוש – זיכוי מוחלט"

 

עוד בנושא
התובע המיוחד רוברט העביר למשרד המשפטים האמריקני את מסקנות חקירת הקמפיין של דונלד טראמפ לנשיאות בשנת 2016. גורם משפטי במדינה: אין בדוח המלצות לאישומים נוספים. הדמוקרטים קוראים לפרסם את הדוח במלואו