האמת והשלום אהבו: עיריית אלעד אישרה את מינויו של יו"ר דגל התורה אבי שטרן לסגן ראש העיר. ראש העיר ישראל פרוש אמר כי הוא מקווה שבשבועות הקרובים יגיעו כל הצדדים בעירייה להסכמות במטרה לחתום על הסכם קואליציוני רחב

למרות שטרם נחתם הסכם קואליציוני רשמי, מועצת העיר אלעד אישרה הערב את מיניו של יו"ר דגל התורה בעיר אבי שטרן, לסגן ראש העיר. מוקדם יותר הודיעו בשס ובדגל התורה כי החליטו להצטרף לקואליציה העירונית, אך ההסכם הרשמי ייחתם ככל הנראה רק אחרי החג, או שייתכן ועוד היום. בקרוב צפוי להחליט יו"ר שס השר אריה דרעי את מי למנות מטעם המפלגה לסגן ראש העיר.

ראש עיר ישראל פרוש ציין לאחר המינוי כי הוא שואף לפעול בשיתוף פעולה למען התושבים. עוד אמר ראש העיר כי הוא מקווה שבשבועות הקרובים יגיעו כל הצדדים בעירייה להסכמות במטרה לחתום על הסכם קואליציוני רחב בין כלל הסיעות בעירייה, וכל סיעה תקבל את התפקידים המגיעים לה על פי גודלה היחסי במועצת העיר.

לדברי ראש העיר בישיבת העירייה, הרי שהמגעים עם סיעת דגל התורה הבשילו לקידום אישור חבר העירייה הרב שטרן לסגנות, עוד לפני סגירת כל הנושאים בהסכם. עוד אמר כי הוא מתכנן כבר אחרי החגים להמשיך במגעים גם עם סיעת ש"ס על מנת לתת לה את האפשרות לייצוג מלא בקואליציה שתוקם אי"ה, לצד הסיעות הנוספות בעירייה.

בהודעה משותפת שיצאה היום מטעם ש"ס ודגל התורה נכתב כי, "לאחר שהבשילו התנאים ומילוי הדרישות הוחלט בשני הסיעות להיכנס לקואליציה בעיר אלעד". עוד הוסיפו שני הסיעות כי, "מכאן ואילך יוצאים כולם לדרך חדשה ומשותפת בניהול העיר לרווחת כל תושביה". לסיום נכתב, "איחולי חג פסח כשר ושמח לתושבי אלעד יחד עם כל בית ישראל".

כזכור, לפני שישה חודשים התקיימו בעיר בחירות סוערות במיוחד כללה התמודדות של יצחק פינדרוס מטעם דגל התורה שנפסל על ידי בית המשפט, מועמד מטעם שס ברק צברי ושבסופם זכה בראשות העיר בפעם הנוספת ישראל פרוש מאגודת ישראל. עד כה סירבו סיעות דגל התורה ושס להיכנס לקואליציה ובעצם הקשו על תפעול העיר ללא רוב במועצת העיר לראש העיר.