אמנם שר האוצר המליץ לנשיא על נתניהו כראש הממשלה, אך בשלב זה הוא נמנע מלהיפגש איתו בנוגע להצטרפות לממשלה. הדרישות של כחלון: תיק השיכון, וועדת הפנים. עוד ב'כולנו': שר הכלכלה בעד איחוד עם הליכוד; פולקמן מאיים לפרוש

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון מערים קשיים מהותיים בדרך להרכבת הממשלה, כך דווח הערב ב'כאן חדשות' וב'חדשות 13'. בלשכת נתניהו מנסים מיום ראשון לתאם פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לכחלון – ראש המפלגה היחיד שצפוי להצטרף לקואליציה שטרם נפגש עימו. גורמים בליכוד טענו כי כחלון "גורר רגליים" בנוגע לפתיחה במשא ומתן הקואליציוני ואף עדיין לא מינה צוות לצורך המשא ומתן.

כמו כן, מסתמן שכחלון לא מרוצה מהכוונה להעביר חלק מסמכויות הבנייה שניתנו למשרד האוצר בממשלה הקודמת למשרד הפנים של דרעי. אתמול פורסם שבכולנו מתכוונים לדרוש לצד תיק האוצר גם את תיק השיכון, שגם בו הם מחזיקים כיום. בנוסף, במפלגה דורשים גם את ועדת הפנים של הכנסת, כדי להשלים את היכולת להשפיע על נושא הדיור באמצעות כל הכלים שנוגעים אליו.

לפי הגורמים, כחלון אמנם שהה בחו"ל בימים האחרונים, אך בפועל נמנע מלהעביר תנאים בסיסיים להצטרפות לממשלה, למשל אם הוא מעוניין להצטרף לליכוד. אמש נמסר מטעם צוות המשא ומתן של הליכוד כי, "לבקשת ראש הממשלה, הודיע השר יריב לוין כי הפתיחה הרשמית של דיוני המו״מ הקואליציוני תידחה עד לאחר שישלים ראש הממשלה את סבב הפגישות עם ראשי המפלגות. ראש הממשלה צפוי להיפגש בימים הקרובים עם השר כחלון אשר ישוב לארץ הלילה". אך כחלון שכבר חזר לארץ לא עונה לטלפונים מלשכת ראש הממשלה.

בתוך כך מדווח עקיבא נוביק ב'חדשות 13' כי, קיימת מחלוקת בסיעת כולנו לגבי האיחוד האפשרי עם הליכוד. שר הכלכלה, אלי כהן, איש ליכוד בעברו, מעוניין מאוד באיחוד וטען שכבר מתקיים משא ומתן רציני בנושא. מנגד, יו"ר הסיעה רועי פולקמן שנוטה שמאלה טען כי לא מתקיימים מגעים ואף איים כי יעזוב את הכנסת אם המיזוג אכן ייצא לפועל.