דובר צה"ל אישר כי כוחות הביטחון פשטו והרסו הלילה את דירתו של ערפאת רפאעיה ודירתה של משפחתו בעיר חברון. המפגע רצח את הצעירה בפברואר האחרון סמוך לעין יעל שליד ירושלים. עימותים התפתחו בין צה"ל לבין צעירים, והכוחות ירו גז מדמיע

כוח צה"ל, מג"ב והמנהל האזרחי הרסו הלילה (שישי) בחברון את בית המחבל שרצח את אורי אנסבכר בעין יעל שבירושלים ובית נוסף שנמצא ברשות המשפחה. הכוחות ריכזו דחפורים בסביבת ביתו של ערפאת א-רפאעיה, נגדו הוגש בחודש שעבר כתב אישום בגין רצח הצעירה בת ה-19 מתקוע. בעת עבודות חפירה והריסת גדרות פנימיות בבית המחבל פרצו במקום עימותים בין צעירים וכוחות צה"ל.

לפני שבוע דחה בג"ץ דחה את עתירת משפחתו של ארפאעיה נגד הריסת ביתם. לראשונה, המדינה ביקשה להרוס שתי דירות הקשורות למחבל בבניין שבו מתגוררת המשפחה בחברון. באחת הדירות הוא התגורר עם הוריו ואחת בקומה השלישית שיועדה עבורו. המדינה לראשונה הורתה להרוס את שתי הדירות.

בחודש מרץ הוגש כתב אישום נגד ארפעיה בחשד לרצח. על פי כתב האישום, בשעות הבוקר המאוחרות של 7 בפברואר יצאה אורי אנסבכר הי"ד, בת 19, ששירתה כבת שירות לאומי במרכז "יעלים" לילדים ולנוער בסיכון באזור עין יעל בירושלים, אל היער הסמוך כשברשותה צרור דפים לכתיבה. למקום הגיע הנאשם ערפאת ארפאעיה כשברשותו סכין. הוא הבחין באורי הי"ד והחליט להרוג אותה בשל היותה יהודייה. הנאשם תקף את אורי הי"ד באלימות קשה ובאכזריות.

לאחר המעשה המתועב ששחזר, ערפאייה חזר לבית לחם, שם עלה על מונית שהסיעה אותו לאיזור אל-בירה, סמוך לרמאללה. שום דבר במסלול הבריחה לא היה מתוכנן. לאחר שהסתיר את הסכין בה השתמש לרצח מתחת לשקי מלט מחוץ למסגד – תפסו אותו לוחמי ימ"מ באותו המסגד. אף גורם פלסטיני לא מביע תמיכה בערפאייה, או לוקח אחריות על מעשיו אלו.

צילום: דובר צה"ל