המתיחות בדרום נמשכת: על רקע המגעים להסדרה מול עזה, מערכות צה"ל זיהו בצהריים רקטה ששוגרה משטח הרצועה. השיגור נכשל - והרקטה התפוצצה בתוך שטח הרצועה. לא הופעלה אזעקת צבע אדום ביישובי העוטף

ירי מעזה, במהלך החג: היום (שבת) בשעות אחר הצהריים זיהו מערכות הגילוי של צה"ל ניסיון שיגור כושל של רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל. לא זוהתה נפילה בשטח ישראל, והרקטה התפוצצה ככל הנראה בצד העזתי של הגדר.

בהודעה שפרסמה מועצת שער הנגב נכתב: "לפני מספר דקות עלה איכון של ירי לעבר שער הנגב. מבדיקה של צה"ל עולה שמדובר בנפילה בתוך שטח הרצועה. אין נפילה בשטח שער הנגב".

אתמול תקף צה"ל באמצעות כלי טיס וטנק שתי עמדות צבאיות של חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי לעבר כוחותיו סמוך לגדר המערכת. מדובר צה"ל נמסר כי "אין נפגעים לכוחותינו". על פי הדיווחים בכלי התקשורת הפלסטיניים, התקיפה כוונה נגד עמדת תצפית במרכז הרצועה ונגד יעד נוסף בשכונת זייתון.

עוד אתמול, כ-6,000 פלסטינים הפגינו בגבול רצועת עזה, ומשרד הביראות הפלסטיני דיווח כי 46 בני אדם נפצעו במהלך העימותים, בהם גם פרמדיקים ועיתונאים.

הירי מתבצע על רקע דיווחים על המשך המשא ומתן לרגיעה בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי. מנהג חמאס איסמעיל הנייה אמר השבוע כי סיומה של שביתת האסירים וההבנות שהוגו עם שירות בתי הסוהר משרה אווירה חיובית על המגעים. במקביל, קיימת בשטח דריכות לקראת פרסום "תוכנית המאה" – תוכנית השלום של הנשיא טראמפ למזרח התיכון. ברשות הפלסטינית הודיעו כי ייאבקו במהלך שאינו צפוי לבשר טובות לפלסטינים.