שגריר צרפת בארה"ב היוצא אמר כי קושנר אמר לו שלרה"מ לא תהיה ברירה אלא להסכים לתוכנית השלום האמריקנית ש"תהיה קרובה למה שהישראלים רוצים, יש 99% סיכוי שהיא תיכשל". עוד טען כי, "ישראל היא מדינת אפרטהייד"

"עסקת המאה של טראמפ תהיה קרובה מאוד למה שהישראלים רוצים", כך העריך בראיון בארצות הברית שגריר צרפת היוצא בארה"ב ז'ראר ארו. השגריר הצרפתי היוצא העיד כי הוא מקורב ליועצו של הנשיא טראמפ ג'ראד קושנר והוסיף: "טראמפ במעמד מיוחד ללחוץ על הישראלים, בגלל שהוא כל כך פופולארי בישראל". את הנשיא טראמפ כינה: "ברוטלי וקצת פרימיטיבי" ואמר כי "תפקידה של ארצות הברית כשוטר העולם נגמר".

ארו העיד כי ג'ארד קושנר, יועצו הבכיר של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, שעומד בראש צוות תוכנית השלום של הבית הלבן, אמר לו שבגלל שטראמפ יותר פופולרי מבנימין נתניהו בישראל, לא תהיה לראש הממשלה ברירה אלא לקבל את 'עסקת המאה'. "יש 99% שהיא תיכשל, אבל אסור לשכוח שיש גם סיכוי של אחוז אחד שהיא תצליח".

בתשובה לאמירת המראיינת שעד כה טראמפ לא לחץ על הישראלים, ענה: "בדיוק, אבל אם יצטרך, הוא יוכל לעשות זאת. טראמפ אמר למקרון – 'נתתי הכול לישראלים. הישראלים יהיו חייבים לתת לי משהו'. הוא יותר פופולרי בישראל מנתניהו, אז הישראלים בוטחים בו. קושנר אמר לי שזה ההימור הראשון. השני הוא שהפלסטינים יכולים לחשוב שזה הסיכוי האחרון שלהם לקבל ריבונות מוגבלת. האלמנט השלישי הוא שקושנר הולך לשפוך כסף על הפלסטינים. אל תשכחו – גם הערבים מאחורי האמריקנים. אמרו לנו שהתוכנית כוללת 50 עמודים. אנחנו לא יודעים מה יש בה. נראה".

השגריר הצרפתי אמר כי קושנר נמצא "במצב נדל"ן", בהתייחסות לתחום בו עסק לפני הצטרפותו לממשל טראמפ. "הוא יבש לחלוטין, הוא חכם מאוד אבל אין לו אומץ. הוא לא יודע היסטוריה. במובן מסוים זה טוב, אנחנו לא צריכים לומר מי צודק ומי טועה, אנחנו מנסים למצוא דרך. מצד שני הוא כה רציונלי וכה פרו-ישראלי שהוא לא מבין שאם תציע פלסטינים כניעה או התאבדות הם יבחרו באפשרות השנייה", גרס ארו.

ארו, ששימש בעבר כשגריר צרפת בישראל ובחמש השנים האחרונות כיהן כשגריר בוושינגטון, ניצל את כך שהוא מסיים את שירותו הדיפלומטי וחשף את מה שהוא באמת חושב על ישראל: "הסטטוס קוו נוח לישראלים כי הם יכולים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. יש להם את הגדה המערבית אבל באותו זמן הם לא צריכים לקבל החלטה כואבת לגבי הפלסטינים, להפוך אותם לחסרי מדינה או לאזרחי ישראל. הם יהפכו רשמית למדינת אפרטהייד. הם כבר למעשה מדינת אפרטהייד".