המו"מ מתחיל: בליכוד הציעו פיצוי לבצלאל סמוטריץ' כדי שיוותר על המשפטים. הועברו מסרים לרב פרץ שיסכימו לתת לו את תיק החינוך. פגישת המו"מ הראשונה תיערך בין צוות הליכוד לצוות של ישראל ביתנו בשעה 10:30‬ בכפר המכביה

המשא ומתן הרשמי אמנם נקבע להתחיל לאחר החג, אלא שמאחורי הקלעים יש מי שכבר רוקם דילים ומנסה לתפור חליפות. כך גם אביגדור ליברמן שהחליט שאיננו מעוניין להמתין עד לאחר החג בכדי להתחיל במשא ומתן. בשל כך ייפגשו צוותי המו"מ של הליכוד וישראל ביתנו כבר היום בשעה 10:30 בכפר המכביה.

בנוסף, במפלגת הליכוד מעוניינים למנות את השר יריב לוין לשר המשפטים וזאת למרות דרישת מפלגת איחוד הימין לקבל את התיק לידיהם. בתמורה לכך, יקבלו איחוד הימין את תיק השיכון והרחבת סמכויות המשרד שקוצץ בקדנציה האחרונה לאחר שחלקים גדולים מהסמכויות הועברו למשרד האוצר בראשות כחלון, כך פורסם הבוקר ברשת ב'.

בליכוד מתכוונים להציע לסמוטריץ' להוסיף למשרד השיכון את החטיבה להתיישבות, המהווה את הגוף הביצועי המשמעותי ביותר ביהודה ושומרון לצורך בנייה ואישורים.

בליכוד מבטיחים להעניק גם את תיק החינוך ליו"ר איחוד הימין, רפי פרץ שדרש את התיק עוד קודם הבחירות. תיק שעד עתה החזיק בו השר נפתלי בנט שמפלגתו, הימין החדש, לא עברה את אחוז החסימה.

מנגד, הבוקר בראיון דחה בצלאל סמוטריץ' את הפרסומים וההצעות עליהם דווחו ואמר כי "אנחנו לא מתרגשים מכל ספין לצורכי מו"מ. הדרישה שלנו הייתה ונשארה משפטים וחינוך. החטיבה כמובן תישאר באחריותנו ותלך איתנו לכל משרד שנלך".

לדבריו, "לגיטימי שהליכוד רוצים את המשפטים לעצמם, אבל אם לכחלון עם ארבעה מנדטים מותר לדרוש להישאר עם האוצר והכלכלה, אז לנו עם שישה כולל אלי בן דהן מותר לדרוש להישאר בחינוך והמשפטים".