יו"ר הרשות הפלסטינית תקף את ישראל וארה"ב: "מה עלינו לעשות במצב שבו יש מתווך אמריקני לא הגון, ונתניהו אומר שאין פתרון לסוגיה הפלסטינית". עוד סיפר: "טראמפ אמר לי שהוא מוכן לפתרון שתי המדינות, אך אחד מיועציו אמר לו לא למהר"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נאם הערב בפני כינוס החירום של שרי החוץ הערביים בקהיר וקרא למדינות ערב להעניק תמיכה פוליטית ו"רשת ביטחון" כלכלית לרשות הפלסטינית, שתזדקק לתמיכה רחבה מהעולם הערבי במידה שפרטי ההסכם, כצפוי, לא יכללו הבנות להקמת מדינה פלסטינית. אבו מאזן הדגיש כי "אנו עומדים על הצורך בפיוס פנים פלסטיני, החמאס הוא שדוחה את המגעים לפיוס, כשבמקביל הוא דן ברגיעה עם ישראל".

"ישראל הפרה את כל ההסכמים, בזמן שאנחנו מכבדים את כולם", אמר אבו מאזן במצרים וטען כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר לו שהוא מאמין בפתרון שתי המדינות, שבועיים לפני שהעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. "הם רוצים לצחוק עלינו", אמר. הוא אמר כי הוא השעה את היחסים עם הממשל האמריקני אחרי החלטתו של נשיא ארצות הברית להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר את השגרירות לעיר. עם זאת, הוא הדגיש כי שיתוף הפעולה בלחימה בטרור נמשך.

אבו מאזן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסו לתוכנית השלום המתגבשת: "הרשות הפלסטינית חתמה עם יצחק רבין על הסכם אוסלו בתקווה שיבשיל להסכם שלום, אך ישראל הפרה את הסכם אוסלו וכל הסכם שבא אחריו. לעומת רבין, נתניהו לא מאמין בשלום ואיננו בונים עליו". לדבריו, "ישראל מתמידה במדיניות ההתנחלויות לקראת תוכנית סיפוח יהודה ושומרון. הרשות הפלסטינית נאלצת להתמודד עם מדיניות אפליה גזענית שישראל מנסה לכפות עליה, ולא נמשיך לקבל את המצב".

עבאס הוסיף כי הפלסטינים דוחים את ההצהרות על סיפוח ישראלי של אדמות פלסטיניות: "לא נקבל סיפוח ישראלי על ירושלים כמו שאנו לא מקבלים את הסיפוח של הגולן הסורי לישראל". אבו מאזן האשים את הממשל האמריקאי בהפרת כל ההבטחות שלהם כלפי הפלסטינים והוסיף כי הממשל האמריקאי קיבל החלטות שהן בניגוד לחוק הבין לאומי.