צרפת פנתה לישראל בבקשה לבטל את ההקפאה של כספי המיסים שהרשות הפלסטינית גובה, בהתאם לסכום שהיא משלמת למחבלים שרצחו יהודים. בישראל הגיבו בחריפות: "ישראל תמשיך לפעול בהמשך מדיניותה ובהתאם לחוק שקבעה הכנסת"

בעקבות ההחלטה הישראלית להקפיא את העברת כספי המיסים שהרשות הפלסטינית גובה, בהתאם לסכום שהיא משלמת למחבלים שרצחו יהודים, ממשלת צרפת העבירה מחאה רשמית בפני ישראל על המהלך, מה שהוביל להתפחות חלופת מסרים חריפה בין המדינות, וראשיה, נשיא צרפת עמנואל מקרון וראש הממשלה בנימין נתניהו

על פי הדיווח ב'חדשות 12', בשבוע האחרון פנתה צרפת לישראל בבקשה הבאה: "שנו את החלטתכם להקפיא את העברת כספי המיסים לרשות הפלסטינית". הצרפתים והאירופים רואים את ההחלטה הישראלית כבלתי סבירה, וככזו שפוגעת ברשות הפלסטינית ומכאן מערערת את היציבות, במיוחד כשאירופה רואה שכסף כן זורם – לחמאס בעזה.

הדרישה הצרפתית, קיבלה תשובה ברורה מראש הממשלה נתניהו, שבמכתב רשמי משיב כי, "ישראל תמשיך לפעול בהמשך מדיניותה ובהתאם לחוק שקבעה הכנסת". אך נתניהו לא הסתפק בזאת ותקף, "בקשה זו איננה נכונה מוסרית ומדינית ואף מנוגדת לעקרונות המדיניות האירופית של מאבק בטרור"

על פי הדיווח, למרות המאה הצרפתית והלחצים מאירופה, בקבינט נרשמת תמימות דעים שיש לקיים את החוק שהתקבל בכנסת כפי שהוא, ולהמשיך עם ההקפאה של הכסף לרשות. "לא נעביר כסף כדי שהרשות תשלם אותו למחבלים ואסירים ביטחוניים", אומרים בישראל.