יוזם חוק הקפאת כספי טרור תקף בחריפות את הבקשה הצרפתית לעצור את הקפאת הכספים: "מעניין מה היה אומר נשיא צרפת, אם יסתבר לו שהרשות הפלסטינית משלמת משכורת חודשית של 12,000 ₪ לרב המרצחים קרלוס ״התן״ היושב אצלם בכלא"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ויוזם חוק הקפאת כספי טרור, ח"כ אבי דיכטר תקף הבוקר בחריפות את הבקשה הצרפתית לעצור את הקפאת הכספים: "נדהמתי לשמוע את נשיא צרפת מקרון, מורה לישראל לעצור את הקפאת הכספים על פי החוק שהעברתי בכנסת יחד עם ח"כ אלעזר שטרן. איך ייתכן שלנשיא מקרון אין אף מילה לומר על החוק הפלסטיני המחייב אותם לשלם משכורות למחבלים, אך בא בטענות על החוק שלי ושל שטרן? מעניין מה היה אומר נשיא צרפת, אם יסתבר לו שהרשות הפלסטינית משלמת משכורת חודשית של 12,000 ₪ לרב המרצחים קרלוס ״התן״ היושב אצלם בכלא לאחר שנשפט למאסר עולם בגין פיגועים קשים".

"לידיעת הנשיא מקרון, החוק עבר בכנסת ברוב מוחץ של 87 חברי כנסת. אנחנו נחושים להילחם בטרור בכל הכלים ובכל השיטות. הנשיא מקרון, A la guerre comme la guerre, במלחמה בטרור – כמו במלחמה. אנחנו נכה במחבלים בכל מקום, בראש, בכיס, בסייענים ובמי שתומך בטרוריסטים, כמו איראן והרשות הפלסטינית. הנשיא מקרון, קבל עצה בחינם מאדם שנלחם בטרור מזה כמעט 50 שנה: במלחמה בטרור, מדינה שלא סופרת כסף-תספור גופות".

אתמול דווח כי בעקבות ההחלטה הישראלית להקפיא את העברת כספי המיסים שהרשות הפלסטינית גובה, בהתאם לסכום שהיא משלמת למחבלים שרצחו יהודים, ממשלת צרפת העבירה מחאה רשמית בפני ישראל על המהלך, מה שהוביל להתפחות חלופת מסרים חריפה בין המדינות, וראשיה, נשיא צרפת עמנואל מקרון וראש הממשלה בנימין נתניהו

על פי הדיווח ב'חדשות 12', בשבוע האחרון פנתה צרפת לישראל בבקשה הבאה: "שנו את החלטתכם להקפיא את העברת כספי המיסים לרשות הפלסטינית". הצרפתים והאירופים רואים את ההחלטה הישראלית כבלתי סבירה, וככזו שפוגעת ברשות הפלסטינית ומכאן מערערת את היציבות, במיוחד כשאירופה רואה שכסף כן זורם – לחמאס בעזה.

הדרישה הצרפתית, קיבלה תשובה ברורה מראש הממשלה נתניהו, שבמכתב רשמי משיב כי, "ישראל תמשיך לפעול בהמשך מדיניותה ובהתאם לחוק שקבעה הכנסת". אך נתניהו לא הסתפק בזאת ותקף, "בקשה זו איננה נכונה מוסרית ומדינית ואף מנוגדת לעקרונות המדיניות האירופית של מאבק בטרור"

על פי הדיווח, למרות המאה הצרפתית והלחצים מאירופה, בקבינט נרשמת תמימות דעים שיש לקיים את החוק שהתקבל בכנסת כפי שהוא, ולהמשיך עם ההקפאה של הכסף לרשות. "לא נעביר כסף כדי שהרשות תשלם אותו למחבלים ואסירים ביטחוניים", אומרים בישראל.