יממה לאחר הפיגוע המשולב בקולומבו הבירה, עלה מניין ההרוגים ל290. נכון לשעה זו, אף ארגון לא נטל אחריות לפיגוע • עדי ראייה: "המחבל התפוצץ בתור לארוחת הבוקר במלון" • 24 חשודים נעצרו, ומטען נוסף נוטרל ליד נמל התעופה בבירה

מניין ההרוגים בפיגועים בסרי לנקה זינק ל-290 – כך הודיעה הבוקר (שני) המשטרה, שהוסיפה כי עוד 500 אנשים נפצעו במתקפה הקשה ביותר במדינה מאז תום מלחמת האזרחים. מניין ההרוגים לפני העדכון האחרון היה 207. המשטרה סירבה לפרט כמה נהרגו בכל אחת משלוש הכנסיות וארבעת המלונות שהופצצו אתמול. עוד עשרות אזרחים זרים נהרגו, בהם אמריקנים, בריטים, טורקים, הולנדים וסינים.

לפי עדויות, המחבל המתאבד ממלון קינמון גרנד בבירה קולומבו פוצץ עצמו במסעדת המלון, בעת שחיכה בתור לבופה ארוחת הבוקר. אותו פיצוץ היה אחד משישה פיצוצים שאירעו כמעט במקביל בכנסיות ובמלונות. אף ארגון עדיין לא קיבל על עצמו אחריות לטבח, אבל כבר לפני עשרה ימים הזהירו בסרי לנקה מכוונת ארגון איסלאמיסטי לבצע פיגועי התאבדות. המשטרה הודיעה כי חקירת האירוע תכלול גם בדיקה של כישלון מודיעיני אפשרי. 24 בני אדם נעצרו עד כה בחשד למעורבות במתקפה.

מחלקת המדינה של ארצות הברית הוציאה אזהרת מסע מתוקנת לסרי לנקה, בה קבעה כי ארגוני טרור ממשיכים לתכנן מתקפות אפשריות בסרי לנקה על פי ההודעה, "מחבלים עלולים לתקוף בהתרעה קצרה או בלי התרעה כלל". עוד נמסר כי מטרות אפשריות כוללות אתרי תיירות, מסופי תחבורה, קניונים, בתי מלון, מקומות תפילה, נמלי תעופה ומקומות ציבוריים נוספים.

אתמול, לאחר סדרת הפיצוצים, אותר בנמל התעופה הראשי בסרי לנקה מטען חבלה נוסף, שנוטרל בהצלחה לפני שהתפוצץ. על הנמל הבינלאומי "בנדרנאיקה" הוטל סגר. "מטען צינור באורך 1.8 מטרים שהכיל בתוכו חומרי חבלה אותר", סיפר גיהאן סנווירנטה, דובר חיל האוויר של סרי לנקה. לדבריו, המטען נמצא על-ידי אנשי חיל האוויר שהיו בסיור שגרתי והוא "טופל כנדרש".

המשטרה המקומית הודיעה כי בחקירת המתקפה ייבחנו דיווחים על כשל מודיעיני. זאת לאחר ששני שרים בממשלה העלו טענות על כך. שר התקשורת הסרי לנקי הארין פרדנו צייץ: "כמה גורמי מודיעין היו מודעים לאירועים. יש צורך לבדוק מדוע התעלמו מהאזהרות". השר לאינטגרציה לאומית, מאנו גאנשאן, אמר שקציני ביטחון במשרדו הזהירו את המחלקה שלהם על האפשרות ששני מחבלים מתאבדים ינסו לפגוע בפוליטיקאים.