הדרישות: תיקי הבריאות, הרווחה והשיכון, שני ראשי וועדות בנוסף לוועדת הכספים, סגן שר החינוך, פסקת התגברות לפני חוק הגיוס, חוק יסוד לימוד התורה • וגם: חילוקי דעות לגבי הדרישות ועל מה יתפשרו עם ליברמן על חוק הגיוס

ביהדות התורה אמנם ביקשו להתחיל את המשא ומתן הרשמי עם הליכוד רק לאחר חג הפסח, אך בעקבות קוצר הזמן התחילו בכירי המפלגה לגבש את מסמך הדרישות אותו הם צפויים להגיש לצוות המו"מ של הליכוד בראשות השר יריב לוין. לצד דרישות חד משמעיות בנושאים ערכיים, במפלגה יבקשו גם חבילת תפקידים כראוי למפלגה בת שמונה מנדטים.

בנוסף לתיק הבריאות וועדת כספים לראשי המפלגה, ליצמן וגפני. לדברי גורם ב'יהדות התורה', במפלגה צפויים לבקש עוד שני משרדים שבו יכהנו נציגי המפלגה כסגני שרים במעמד שר, התיקים המועדפים הם תיק השיכון ותיק הרווחה. עם זאת, גורם אחר במפלגה מצנן את ההתלהבות וטוען כי הדרישה היא לתפקיד שני סגני שרים, לפחות אחד מהם במעמד שר. גם הוא לא פוסל אפשרות שנראה שלושה סגני שרים במעמד שר, אך מעריך שזה לא יקרה כל כך בקלות.

על פי ההסכם בין אגודת ישראל לדגל התורה, אחרי ליצמן וגפני, הראשון לבחור את התיק הבכיר השלישי יהיה ח"כ מקלב, אך אם אכן יקבלו בסופו של דבר שלושה סגני שרים במעמד שר אז גם מאיר פרוש יקבל את המעמד הבכיר, השאלה רק מי באיזה משרד. בנוסף, במפלגה רוצים גם תפקיד סגן שר במשרד החינוך ושני ראשי וועדות (בנוסף לוועדת הכספים). אך אי אפשר לדעת מה מתוך כל רשימת הדרישות האלה הם לצורכי משא ומתן.

גורם ב'יהדות התורה' שתומך בדרישת שלושת התיקים, הסביר בשיחה ל'חדשות JDN' כי לא מדובר בסתם תיקים, אלא בעלי משמעות למגזר החרדי, "בתיק השיכון למשל, היה סיכום לפני ארבע שנים שהחרדים יקבלו דירות לפי האחוז שלהם באכלוסיה, במציאת כלום לא קרה. גם במשרד הרווחה יש כל כך הרבה תקציבים שהחרדים לא רואים משם שקל".

בתחום הדרישות הערכיות יבקשו במפלגה כחלק מההסכמים הקואליציוניים לחוקק פסקת התגברות וחוק יסוד ערך לימוד התורה, כדי שימנע את ביטול חוק הגיוס על ידי בג"ץ. בעקבות כך, הדרישה תהיה לאשר את פסקת ההתגברות על תחילת הקדנציה, עוד לפני אישור חוק הגיוס, כך שיחול גם על החוק אותו מבטל בג"ץ פעם אחר פעם.

לגבי חוק הגיוס, גורם פוליטי המעורה בפרטים העריך בשיחה עם 'חדשות JDN' כי מתווה הפשרה בין החרדים לישראל ביתנו יתבסס על החוק אותו ניסחו במשרד הביטחון, עם שינויים קלים שגם החרדים וגם ליברמן יוכלו ל"אכול אותו". אך גם הוא לא עומד בדרישות ה"שוויון" של בג"ץ ועל כך יש לאשר בהקדם גם את חוק יסוד לימוד התורה וגם את פסקת ההתגברות.