יו"ר כחול לבן מינה את יו"ר ההסתדרות לשעבר אבי ניסנקורן ליו"ר הסיעה ומרכז האופוזיציה, בסיועם של הח"כים מאיר כהן והאוזר. במערכת הפוליטית לגלגו על מינוי אדם חסר נסיון וידע פרלמנטרי לתפקיד משמעותי ויקר ערך המהווה את עיקר העבודה מול הקואליציה

יו"ר רשימת כחול לבן, בני גנץ, הודיע היום (שני) על מינויו של אבי ניסנקורן ליו"ר סיעת כחול לבן בכנסת ומרכז האופוזיציה. גנץ הודיע גם כי יחד עם ניסנקורן, יעבדו ח"כ מאיר כהן וצבי האוזר, ויסייעו בניהול ענייני הסיעה והאופוזיציה.

מיו"ר כחול לבן בני גנץ נמסר: "אני משוכנע שהיכרות העבר של אבי עם מוסדות הכנסת והשותפות עם החברים הוותיקים שביננו יאפשרו עשייה מוצלחת".

כיו"ר הסיעה ומרכז האופוזיציה, ניסנקורן יהיה אחראי לתיאום הלוגיסטי של העבודה הפרלמנטרית של חברי הכנסת של כחול לבן: משמעת סיעתית, ההתקזזות של חברי כנסת הנעדרים מהצבעות – ומן הצד השני ההקפדה על נוכחותם במליאה במאבקים האופוזיציוניים – כולם יהיו תחת אחריותו.

במערכת הפוליטית הובעה ביקורת קשה על החלטת גנץ למנות את ניסנקורן למרכז האופוזיציה מאחר והוא נטול כל נסיון פרלמנטרי, שלא מכיר אופוזיציה וקואליציה מבפנים ולא התרוצץ בוועדות ובנה בריתות.

יחד עם זאת, פרשנים פוליטיים הסבירו כי החלטתו של גנץ נובעת מכך שהוא היה מעוניין למנות אדם מטעמו שמשתייך לסיעת חוסן לישראל, ומשכך לאף אדם אחר בסיעתו אין נסיון פוליטי.

האתגר של ניסנקורן יהיה עצום לאור המבנה של כחול לבן. מדובר ביצור כלאיים הבנוי משלוש מפלגות שהולחמו יחדיו שבועות ספורים לפני הבחירות. הלחצים הפנימיים בתוך הרשימה יהיו גדולים – ויו"ר הסיעה הוא זה שיצטרך לקרוא את כולם לסדר.