למרות שמספר הימים לשימוע שצפוי לרה"מ נתניהו ביולי הקרוב הולך ומצטמצם – פרקליטיו עדיין לא הגיעו לאסוף את חומרי החקירה בשלושת התיקים בהם הוא נחקר. גורמים במשרד המשפטים מבהירים: מנדלבליט נחוש לקיים את השימוע במועד שנקבע

12 ימים חלפו מהמועד שבו העמיד היועץ המשפטי לממשלה (יועמ"ש), אביחי מנדלבליט, את חומרי חקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתיקים 1,000, 2,000 ו-4,000 לראשות פרקליטיו, אך הם עדיין לא לקחו אותם. במשרד המשפטים, כך לפי דיווח בחדשות 12, הבהירו הערב (שני) שמהלך זה לא יביא לעיכוב השימוע.

למרות שבימים אלה ראש הממשלה אמור להתכונן לשימוע שצפוי לו בעוד כשלושה חודשים, עד כה אף אחד מטעמו לא הגיע למשרד המשפטים לאסוף את חומרי החקירה שהועמדו לרשות הפרקליטים, לבקשת נתניהו עצמו, יום לאחר הבחירות. הערכה: בסביבתו של נתניהו מנסים להרוויח זמן ולדחות את ההליכים, כמו כן, ייתכן שהוא ופרקליטיו החליטו לוותר על השימוע.

לפיו הדיווח, גורמים במשרד המשפטים אומרים שאם בסביבת ראש הממשלה מנסים להרוויח זמן כדי לדחות את התהליכים, הם טועים. בכוונת היועמ"ש לבצע את השימוע במועד שנקבע, בסביבות 10 ביולי. עוד צוין בחדשות 12 כי פרקליטי החשודים האחרים אספו את חומרי החקירה.

הדבר עומד בסתירה מסוימת להכרזות של נתניהו לאורך התקופה האחרונה לפיהן בשימוע כל החשדות נגדו "יתרסקו" ותיקי החקירה נגדו כלל לא יגיעו לבית המשפט. אבל ייתכן והסיבה לכך נובעת מהרצון של נתניהו ופרקליטיו להימנע מלחשוף את הקלפים שלהם בפני הפרלקיטות ועל כן לוותר על הזכות לשימוע.