צילום: ויקיפדיה

דיווח: פוטין וקים ג'ונג און ייפגשו מחר ברוסיה – ידונו בנושאים כלכליים

בצפון קוריאה אישרו את מפגש הפסגה בין קים ג'ונג און וולדימיר פוטין ואמרו כי היא תתקיים בקרוב. לפי דיווחים בקוריאה הדרומית הפגישה תתקיים מחר או מחרתיים במזרח רוסיה. מקור רוסי: קים יגיע מחר לוולדיווסטוק ברכבת משוריינת

פסגת קים-פוטין: קוריאה הצפונית אישרה הלילה (בין שני לשלישי) כי מנהיגה, קים ג'ונג-און, יגיע לרוסיה לפסגה עם הנשיא ולדימיר פוטין. זוהי פגישתם הראשונה של השניים, שתתקיים לאחר שג'ון אונג כבר נפגש כבר פעמיים עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ – ודווח כי הוא מעוניין להיפגש איתו בפעם השלישית.

סוכנות הידיעות ספוטניק דווח כי הפגישה הזאת תתקיים כבר מחר אז יגיע מנהיג קוריאה הצפונית לרוסיה ולהיפגש עם הנשיא פוטין. הדיווח המסתמך על גורם בשירות הרכבות הרוסי, הרכבת צפויה להגיע תחילה לתחנת חסן במדינה, משם לאוסוריסק ולוולדיווסטוק. הוא ציין כי לוח הזמנים של הביקור תואם את לוחות הזמנים של הרכבת, אם כי הוא עשוי להשתנות מעט בהתאם לקצב הנסיעה של הרכבת המשוריינת על הפסים. לדבריו, הדרך חזרה של הרכבת, שתגיע כאמור לרוסיה מחר בבוקר, צפויה להתבצע באותו מסלול.

בסוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית דווח כי און, "יבקר בקרוב ברוסיה בהזמנתו של הנשיא ולדימיר פוטין". עוד דווח כי שני המנהיגים "יקיימו שיחות בזמן הביקור". בנוסף הודיעו במדינה כי ככל הנראה לא ישתתפו באירוע לציון שנה לפסגה בין הצפון לדרום, שמאורגנת על ידי קוריאה הדרומית.

הפגישה צפויה להתקיים באוניברסיטה הפדרלית המזרחית הנמצאת בוולאדיווסטוק, כך דווח במדינה. המיקום נבחר על ידי קוריאה הצפונית, זאת בשל החששות הביטחוניים של המדינה המבודדת. עוד דווח אתמול בקוריאה הדרומית כי שני מטוסים נחתו ברוסיה, ועליהם גורמי ביון מקוריאה הצפונית. מטרת הגעתם היא ביצוע הכנות לקראת הפגישה בין שני המנהיגים.

השיחות בין המנהיגים יעסקו ככל הנראה בנושאים כלכליים ולא בסוגיית הגרעין. מוסקבה מעוניינת להשיג גישה למשאבים המינרליים של המדינה המבודדת, הכוללים מתכות נדירות. מנגד בפיונגיאנג מעוניינים בהשקעות של גורמי כלכלה רוסיים, שיסייעו לפתח את התשתיות במדינה ואספקת החשמל שלה. דובר הקרמלין אישר את קיום הפגישה, ושר הפנים הרוסי הודיע כי בכוונתם לקדם את שיתוף הפעולה עם קוריאה הצפונית בתחומים שונים, שאינם מושפעים מהסנקציות הבינלאומיות. קים ג'ונג און הביע נכונות לשיתוף פעולה עם פוטין, כדי לפתח קשרים בין המדינות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *