דרעי החליט: שומרים על שקט במהלך המשא ומתן – דורשים עוד תיק

לטענת יו"ר שס שקט תקשורתי יסיר את כל המתיחות ורעשי הרקע ויביא לתוצאות מהירות ויעילות. במפלגה רוצים את תיק השיכון, סגן שר במשרד האוצר,,ראשות ועדה בכנסת, דריסת רגל בתיק העלייה והקליטה. עוד בדרישות: תקציביים חברתיים

בזמן שבכל המפלגות מציגים רשימת דרישות, בשס שומרים על שקט וממתינים לישיבת המשא ומתן. על פי דיווח ב'ישראל היום', במפלגה החרדית־ספרדית ישנה החלטה של יו"ר התנועה אריה דרעי שלא להתבטא פומבית בעניין המשא ומתן הקואליציוני טרם פתיחתו, וגם אחרי שייפתח מבקש דרעי לא להתנהל בתקשורת אלא בחדר המשא ומתן. דרעי טוען כי שקט תקשורתי יסיר את כל המתיחות ורעשי הרקע ויביא לתוצאות מהירות ויעילות.

בצוות המשא ומתן של המפלגה יהיו השר לשעבר ואיש המפלגה אריאל אטיאס, ואיתו מספר 7 ברשימה, עו"ד משה ארבל, וכן עו"ד ישראל באך ואיש האסטרטגיה אבי לרנר. בשבוע שעבר נערכה פגישה בין דרעי לנתניהו, אך פגישות מקצועיות בין הצוותים ייערכו רק אחרי החג. עוד לפני כניסת החג ישב צוות המשא ומתן של המפלגה עם חברי הכנסת וגיבש רשימת נושאים ודרישות מרכזיות לקראת המשא ומתן.

במפלגה אומרים כי בפעם הקודמת קיבלו לידיהם שני תפקידי שר, והפעם לפי מפתח חלוקת השרים מגיע להם שר נוסף, ועל כן דרישתם היא לתיק הפנים, הנגב והגליל (מבחינת ש"ס, מדובר בתיק אחד), תיק הדתות ותיק השיכון. נוסף על כך, יעלו דרישות לסגני שרים, בין השאר במשרד האוצר, וראשות ועדה בכנסת. עוד יציגו, כפי שהזכיר דרעי במהלך מערכת הבחירות, דרישה לדריסת רגל והשפעה בתיק העלייה והקליטה, כדי להתייחס לסוגיות הקשורות בעולם מצרפת ואתיופיה.

עוד דיווח יהודה שלזינגר כי מלבד עניין התיקים, יבקשו במפלגה שלא להשאיר סוגיות בוערות למהלך כהונת הכנסת. במפלגה יבקשו פתרון לחוק הגיוס ושמירה על הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה, ובהם סוגיית השמירה על השבת, מעמדה של הרבנות הראשית, סוגיית הכשרות וגם מתווה הכותל. כמו כן, ידרשו להכניס תקציבים בנושאים חברתיים שאותם יבקש דרעי לקדם במהלך הכהונה. ההערכה בש"ס היא כי המתיחות מול הדרישות של ליברמן תירגע ולא תהווה בעיה בהקמת הקואליציה.

 

עוד בנושא
יו״ר ש״ס חגג הערב את ניצחון שס בבחירות ואמר כי, "מי היה מאמין שש״ס עם עודפים של אלפי קולות תכניס את המנדט השמיני של יהדוה״ת". על המשא ומתן עם נתניהו: "מיניתי צוות מו״מ בלי להעביר מסרים ואיומים דרך התקשורת"

 

 

עוד בנושא
הדרישות: תיקי הבריאות, הרווחה והשיכון, שני ראשי וועדות בנוסף לוועדת הכספים, סגן שר החינוך, פסקת התגברות לפני חוק הגיוס, חוק יסוד לימוד התורה • וגם: חילוקי דעות לגבי הדרישות ועל מה יתפשרו עם ליברמן על חוק הגיוס

 

2 תגובות

אז מי יקבל את השיכון שס או ג?

תרשמו אצלכם דרעי שר השיכון והפריפרוה ליברמן שר הפנים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן