ראש הממשלה ויו"ר כולנו ייפגשו מחר ויתניעו את המשא ומתן הקואליציוני. במפלגה המצומקת טוענים בתוקף כי הנושא לא עומד על הפרק: "הנושא לא אמור לעלות בפגישה, אם יעלה אז כחלון ידחה את זה". לוין מבקש לקבל את רשימת הדרישות בהקדם

המשא ומתן הקואליציוני צפוי להיכנס להילוך גבוה בתחילת השבוע הבא, ומחר בבוקר (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיפגש עם יו"ר כולנו, שר האוצר משה כחלון. זו הפגישה הראשונה שהשניים יקיימו זה תקופה ארוכה, ואחרונה בסדרת הפגישות שנתניהו קיים עם ראשי המפלגות שצפויים להיכנס לקואליציה העתידית בראשותו, ככל שיצליח להקימה.

על פי דיווח ב'חדשות 13', כחלון לא צפוי להעלות את נושא המיזוג עם הליכוד, נושא שמאוד חשוב לנתניהו. אך אם ראש הממשלה יעלה את הנושא, כחלון צפוי לשפוך מים צוננים על הרעיון. גורמים ששוחחו עם יו"ר כולנו בימים האחרונים סיפרו כי המיזוג, שהיה נראה לו כמעט בלתי נמנע אחרי הבחירות, הולך ומתרחק, וזה בהתאם להלך הרוח במפלגה. גורם במפלגה אמר כי "הנושא לא אמור לעלות", ולדבריו, "המיזוג כלל לא על הפרק". הוא הוסיף כי "כל מי שטוען אחרת, אומר זאת על אחריותו בלבד".

על פי דיווח ב'וואלה', בליכוד מפעילים לחצים גדולים על כחלון לוותר על העצמאות שלו ולחבור לסיעה משותפת, אבל הוא כנראה העדיף להמשיך לשחק עם הקלפים ולא מן הנמנע כי חבירה כזו תצא לפועל בסמוך לסוף תקופת המו"מ הקואליציוני או חודשים בודדים אחרי השבעת הממשלה החדשה. עם זאת, כחלון הבהיר כי בקדנציה הבאה הוא מתכוון להתמקד בנושאים הכלכליים ולא לשמש מגן על מערכת המשפט ובית המשפט העליון.

בניגוד לשאר המפלגות, בכולנו טרם הקימו צוות משא ומתן ולא הגישו באופן רשמי את רשימת הדרישות לכניסתה לקואליציה. ההערכה היא כי לאחר הפגישה עם נתניהו שצפויה להתקיים בקיסריה, המשא ומתן עם הליכוד יתניע את התהליך במפלגה. יריב לוין, מנהל המשא ומתן של הליכוד, פנה היום לשותפות הקואליציוניות והפציר בהן שיעבירו לו את הדרישות שלהן עד סוף החג, כלומר בימים הקרובים, על מנת לקדם תהליכים.

 

עוד בנושא
אמנם שר האוצר המליץ לנשיא על נתניהו כראש הממשלה, אך בשלב זה הוא נמנע מלהיפגש איתו בנוגע להצטרפות לממשלה. הדרישות של כחלון: תיק השיכון, וועדת הפנים. עוד ב'כולנו': שר הכלכלה בעד איחוד עם הליכוד; פולקמן מאיים לפרוש