השר יריב לוין הודיע כי המו"מ הרשמי עם המפלגות החרדיות ייחל ביום ראשון. הפגישה של נציגי הליכוד עם צוות המשא ומתן של שס תתקיים בכנסת בשעה 16:30 והפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד יתקיים מיד לאחר מכן, בשעה 18:30

ראש צוות המשא ומתן של הליכוד, השר יריב לוין, הודיע היום כי המשא ומתן הקואליציוני הרשמי עם המפלגות החרדיות ייחל ביום ראשון, אחרי החג והשבת. הפגישה של נציגי הליכוד עם צוות המשא ומתן של שס תתקיים בכנסת בשעה 16:30 והפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד יתקיים מיד לאחר מכן, בשעה 18:30.

למרות שהמשא ומתן הרשמי יחל כאמור רק אחרי החג, ביהדות התורה כבר העבירו לליכוד מסרים עם הדרישות הצפויות. בנוסף לתיק הבריאות וועדת כספים לראשי המפלגה, ליצמן וגפני. במפלגה צפויים לבקש עוד שני משרדים שבו יכהנו נציגי המפלגה כסגני שרים במעמד שר, התיקים המועדפים הם תיק השיכון ותיק הרווחה. בנוסף, במפלגה רוצים גם תפקיד סגן שר במשרד החינוך ושני ראשי וועדות (בנוסף לוועדת הכספים).

כפי שנחשף ב'חדשות JDN', בתחום הדרישות הערכיות יבקשו במפלגה כחלק מההסכמים הקואליציוניים לחוקק פסקת התגברות וחוק יסוד ערך לימוד התורה, כדי שימנע את ביטול חוק הגיוס על ידי בג"ץ. בעקבות כך, הדרישה תהיה לאשר את פסקת ההתגברות על תחילת הקדנציה, עוד לפני אישור חוק הגיוס, כך שיחול גם על החוק אותו מבטל בג"ץ פעם אחר פעם. מתווה הפשרה המסתמן בין החרדים לישראל ביתנו יתבסס על החוק אותו ניסחו במשרד הביטחון, עם שינויים קלים.

 

עוד בנושא
יו"ר האיחוד הלאומי ביקר אצל כ"ק מרן הדמו"ר מגו"ר והתחייב בפניו כי מפלגתו הולכת יד ביד עם המפלגות החרדיות. עוד ביקרו, ישי, פרוש, ארבל וגפני: "עלו נושאים כמו השבת במרחב הציבורי וסוגיית הגיוס. זו הייתה ברכת הדרך לקדנציה הבאה"

 

לעומת זאת, בשס שומרים על שקט וממתינים לישיבת המשא ומתן. במפלגה ישנה החלטה של יו"ר התנועה אריה דרעי שלא להתבטא פומבית בעניין המשא ומתן הקואליציוני טרם פתיחתו, וגם אחרי שייפתח מבקש דרעי לא להתנהל בתקשורת אלא בחדר המשא ומתן. דרעי טוען כי שקט תקשורתי יסיר את כל המתיחות ורעשי הרקע ויביא לתוצאות מהירות ויעילות.

במפלגה אומרים כי בפעם הקודמת קיבלו לידיהם שני תפקידי שר, והפעם לפי מפתח חלוקת השרים מגיע להם שר נוסף, ועל כן דרישתם היא לתיק הפנים, הנגב והגליל (מבחינת ש"ס, מדובר בתיק אחד), תיק הדתות ותיק השיכון. נוסף על כך, יעלו דרישות לסגני שרים, בין השאר במשרד האוצר, וראשות ועדה בכנסת. עוד יציגו, כפי שהזכיר דרעי במהלך מערכת הבחירות, דרישה לדריסת רגל והשפעה בתיק העלייה והקליטה, כדי להתייחס לסוגיות הקשורות בעולם מצרפת ואתיופיה.

 

עוד בנושא
דיווח: החרדים מגבשים פתרון למשבר הגיוס שיתבסס על החוק של משרד הביטחון ללא שינוי עם הוספת סעיף שמי שמבקש ללמוד תורה ימשיך. "חוק הגיוס של מערכת הביטחון הוא חוק לא נוח לעולם החרדי, ולמרות זאת אנחנו אלה שמתפשרים"