היועמ"ש פנה לפרקליטי נתניהו והודיע כי עליהם לתאם תאריך לשימוע עד תחילת החודש הבא. היועמ"ש הוסיף כי אי איסוף החומרים על ידי הפרקליטים, לא ישפיע על מועד קיום השימוע‎ בשבוע שעבר פורסם כי פרקליטי נתניהו שוקלים לוותר על שימוע
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר הערב לפרקליטי נתניהו כי באם הם מעוניינים בקיום הליך שימוע לנתניהו בגין תיקי החקירה הנוגעים לעניינו, עליהם לתאם שימוע עד ה-10 ביולי.

במכתב לעורכי הדין נכתב כי "סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע".

מנדלבליט הבהיר כי ככל שראש הממשלה יבחר שלא לקיים את הליך השימוע כאמור, יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו.

כזכור, לפני הבחירות היועץ המשפטי לממשלה הודיע באופן רשמי כי נתניהו יעמוד לדין בכפוף לשימוע בעבירת שוחד בתיק 4000 (תיק בזק-וואלה), בעבירת מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (תיק המתנות) ובעבירת מרמה והפרת אמונים בתיק 2000 (המו"מ עם נוני מוזס). כתב החשדות הועבר לפרקליטיהם של כלל החשודים בפרשות השונות.

באי כוחו של ראש הממשלה ביקשו להשהות את מסירת החומרים נוכח טענתם לחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת הבחירות. נתניהו עצמו תקף את המשטרה והפרקליטות, על הבהילות והדחיפות בה טופלו ענייניו ואמר, כי רק בעקבות הלחץ הגדול שהפעילו גורמי השמאל על היועמ"ש פורסמה החלטתו.

היועץ המשפטי לממשלה החליט כי בנסיבות העניין, ובשים לב לכך שתכלית מסירת חומרי החקירה היא על מנת לאפשר היערכות לחשודים לשימוע שייערך בעניינם, ונוכח הקרבה למועד הבחירות, הרי שבאיזון בין האינטרסים השונים יש מקום להיעתר בחיוב לבקשה. חומרי החקירה האמורים הועמדו לרשות הסנגורים יממה לאחר הבחירות אך אלו לא מיהרו לקחתם עד עתה.

בשבוע שעבר פרסמנו כי פרקליטי נתניהו שוקלים לפנות לבג"ץ או לוותר על השימוע לקראת ההחלטה על הגשת כתב אישום באופן סופי אם מנדלבליט יסרב לדחות את השימוע בכמה חודשים. פרקליטיו של נתניהו ממשיכים בסירובם לאסוף את חומרי החקירה בטענה שנתניהו לא מעביר להם את התשלום על עבודתם.

עוד בנושא
דיווח: פרקליטי נתניהו טרם לקחו את החומרים; היועמ"ש: השימוע לא ידחה | JDN - חדשות
למרות שמספר הימים לשימוע שצפוי לרה"מ נתניהו ביולי הקרוב הולך ומצטמצם – פרקליטיו עדיין לא הגיעו לאסוף את חומרי החקירה בשלושת התיקים בהם הוא נחקר. גורמים במשרד המשפטים מבהירים: מנדלבליט נחוש לקיים את השימוע במועד שנקבע