נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח הבוקר (שני) עם הרב ישראל גולדשטיין, שנפצע בירי בבית הכנסת של חב"ד בעיר פאווי שבפרברי סן דייגו. הרב גולדשטיין אמר לכתבים כי טראמפ התקשר אליו וביקש להביע את תנחומיו בשם העם האמריקני


צילום: Chabad.org

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח הבוקר (שני) עם הרב ישראל גולדשטיין, שנפצע בירי בבית הכנסת של חב"ד בעיר פאווי שבפרברי סן דייגו. הרב גולדשטיין אמר לכתבים כי טראמפ התקשר אליו וביקש להביע את תנחומיו בשם העם האמריקני. הרב הוסיף כי טראמפ ניחם אותו ודיבר על אהבתו לשלום, ליהדות ולישראל. באירוע הירי נרצחה כזכור אחת המתפללות לורי גילברט קיי.

הרב ישראל גולדשטיין סיפר לתקשורת כי הוא איבד שתי אצבעות: ״למרות זאת לא התעסקתי בפציעות שלי אלא מהר הצלחתי להבריח את הילדים ואת נכדתי מביהכנ״ס וחזרתי לביהכנ״ס חזרה, רציתי לחזור למסור את השיעור״.

הרב גולדשטיין ייסד את מרכז חב"ד לפני שלושה עשורים ומהירי הוא איבד שתיים מאצבעותיו. עדי ראייה אמרו כי הרב גולדשטיין ניסה להשתלט על היורה ולהרגיע את אנשי הקהילה, גם אחרי שנפצע. גם אלמוג פרץ, ישראלי בן 31, נפצע ברגלו בזמן שהבריח את הילדים למקום מבטחים – חדר המשחקים הצמוד לבית הכנסת. קרובת משפחתו בת ה-8 נפצעה במסע הירי מרסיס ונפגעה בפניה וברגלה.

ישראלי שנכח במקום, שמעון אבוטבול מקריית שמונה ששהה בבית הכנסת בעת הירי, סיפר כי הוא נכח בתפילת חג הפסח ובמהלך הקריאה התורה יצא עם נכדו החוצה – כשמקביל החלו היריות. "נשכבתי על הנכד שלי, לגונן עליו. יצאתי החוצה מיד, ראיתי עוד בחור בשם אלמוג ואת החתן שלי, ואספנו את כל הילדים, ורצנו למבנה סמוך של הבן של הקהילה. שמנו שם את כל הילדים וחיפשנו את השאר, ואז ניסיתי לטפל בנפגעים שהיו שם", סיפר אבוטבול, סגן מנהל מד"א במרחב ירדן.