גורם איראני: הסנקציות האמריקניות יערערו את שוק הנפט העולמי

ברקע החלטת ארה"ב לאסור על כלל המדינות לרכוש נפט מאיראן וזאת במטרה להגביר את הלחץ עליה לסגת מתכנית הגרעין, בכיר איראני טוען כי הסנקציות עלולות לערער את שוק הנפט העולמי • סולימאני: "איראן לא תנהל עם ארה"ב מו"מ תחת לחץ"

סגן שר הנפט של איראן, אמיר חוסיין זמאניניה, התייחס לחידוש הסנקציות מצד ארה"ב."הסנקציות האמריקניות על איראן יפגעו ביציבות שווקי הנפט בעולם", אמר. "זו דוגמה לבריונות בה נוקטת ארה"ב במסגרת ניסיונותיה לשנות את מאזן העוצמה בעולם".

בתוך כך, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני, אמר היום (שני) כי איראן לא תנהל משא ומתן עם ארצות הברית תחת לחץ כלכלי – כך דווח בסוכנות הידיעות פארס. זאת, ברקע הידוק הסנקציות האמריקניות על טהראן.

"אמריקה רוצה לאלץ אותנו להיכנס לשיחות באמצעות לחץ כלכלי, וכל משא ומתן בנסיבות האלו הוא כניעה לאמריקה ולעולם לא יקרה", אמר סולימאני, אחד מבכירי המשטר.

בנוסף, התחזיות שפורסמו לפני החלטת ארה"ב בשבוע שעבר הניחו כי התמ"ג האיראני יתכווץ השנה ב-6% לאחר התכווצות של 4% בשנה שעברה, אך יתאושש ב-2020. ההערכה הייתה כי על מנת שאיראן תוכל לאזן את התקציב שלה מחיר הנפט צריך לטפס ל-125.6 דולר לחבית. מחיר נפט מסוג ברנט נסחר ביום שישי ב-72.15 דולר.

בקרן המטבע קראו לאיראן לנקוט בצעדים מיידיים כדי להקל על המצוקה הכלכלית, כולל אימוץ חוקים נגד הלבנת הון ונגד מימון טרור, שיעזרו לטפל בחולשות במערכת הפיננסית במדינה. כמו כן, עזור מציע לרשויות לתקן את החולשות במערכת הרווחה על מנת שיוכלו להגן בצורה טובה יותר על השכבות החלשות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן