בראיון על סאגת חוק הגיוס המאיימת על הקמת הקואליציה מאחר וליברמן דורש שלא לשנות את החוק של משרד הביטחון בניגוד לעמדת המפלגות החרדיות, אמר יו"ר הכנסת "חבל שחוק הגיוס של מערכת הביטחון לא עבר בכנסת ה-20. זה החוק הראוי"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס בראיון לגלי צה"ל לסאגת חוק הגיוס המאיימת על הקמת הקואליציה מאחר וליברמן דורש שלא לשנות את החוק של משרד הביטחון בניגוד לעמדת המפלגות החרדיות, "חבל שחוק הגיוס של מערכת הביטחון לא עבר בכנסת ה-20. זה החוק הראוי". אמר אדלשטיין.

בין היתר התייחס גם לחוק החסינות ואמר "לא שמעתי על חוק החסינות מעבר לגימיקים בתקופת הבחירות. זו הייתה המצאה מלכתחילה". לדבריו, הוא לא חושש מדרישות "ישראל ביתנו": "לאן יש לשותפים שלנו ללכת? לבחירות חדשות?".

הוא התייחס אף לפסקת ההתגברות ואמר כי הוא תומך בהעברתה, "קנדה אימצה את החוק והיא לא דיקטטורה. איך יתייחסו לכנסת ברצינות אם כולם יכולים לחצות את הכביש ולעתור לבג"ץ?".

בתוך כך, נראה כי מחר תתקיים ההצבעה על מינויו לתפקיד יו"ר הכנסת. אדלשטיין אמר כי הוא קורא לשמאל לתמוך במינויו המחודש: "מקווה שלא יצביעו לי על בסיס קואליציוני אלא מקצועי".

השר זאב אלקין התייחס אף הוא לסאגה סביב המו"מ עם ישראל ביתנו ואמר כי "ליברמן בהחלט יכול להיות שר ביטחון. יש רצון גדול בליכוד לשמור על תיק המשפטים. יריב לוין הוא מועמד מצוין לתפקיד הזה. אני סומך עליו שהוא יידע לעשות את התפקיד בצורה מכבדת".

עוד בנושא
האם ישנו משבר בין ישראל ביתנו לצוותי המו"מ בליכוד? בימים האחרונים קיים נתק בין הסיעות ובישראל ביתנו ממשיכים לאיים כי יילכו לאופוזיציה • ח"כ פורר בראיון "אם הולכת להיות פה חקיקה דתית אנחנו לא נוכל להיות שותפים לה, נשב באופוזיציה"