מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, התייחס להפגנות ביממה האחרונה בוונצואלה ברקע ניסיונות הפיכת הממשל, ואמר כי "פעולה צבאית בוונצואלה אפשרית, אם נידרש לכך". יחד עם זאת, הוסיף כי וושינגטון תעדיף "חילופי שלטון בדרך של שלום"

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו התייחס בשעה האחרונה בראיון להפיכה השלטונית המתרחשת בוונצואלה וטען כי פעולה צבאית בוונצואלה היא אפשרית, "אם זה מה שיידרש". עם זאת, הבהיר כי יעדיף שהחלפת השלטון תיעשה בדרכי נועם.

מוקדם יותר היום, נשיא ונצואלה ניקולס מדורו הכריז כי חייליו הצליחו לסכל ניסיון הדחה כושל שאורגן בידי האופוזיציה. בנאום ארוך לאומה האשים מדורו את מנהיג האופוזיציה חואן גואיידו ואת בעל בריתו הפוליטי לאופולדו לופז בניסיון להצית עימות בבירה קרקאס שהיה עלול לשמש כתירוץ לפלישה צבאית זרה. עם זאת, הבהיר הנשיא, "אנשים נאמנים וצייתנים" בקרב כוחות הצבא הבוליבארי הצליחו להכניע את המרד בתוך שעות.

מדורו הכחיש גם כי בסיס חיל האוויר שממנו דיבר גוואידו מוקדם יותר עבר לשליטת האופוזיציה, ובירך את "הפיקוד הצבאי הבכיר על אומץ ליבו בהגנתו על השלום".

מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו, אמר בראיון לרשת CNN, כי מדורו תכנן במהלך ההתקוממות לעזוב את המדינה לקובה, אך הרוסים התערבו ומנעו ממנו לעשות זאת. "עקבנו לאורך כל היום, עבר זמן רב מאז שמישהו ראה את מדורו", אמר פומפיאו, "היה לו מטוס על המסלול, הוא היה מוכן לעזוב, כפי שאנו מבינים, והרוסים אמרו שהוא צריך להישאר".