ניסיון פיגוע בחווארה: מחבל עם סכין זרק אבנים על אזרח תושב איתמר כבן 23. שנפצע באורח קל. הפצוע אב לתינוק בן 3 חודשים היה בדרכו לקניות לכבוד שבת באריאל. יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "ממשלת ישראל חייבת להחזיר את ההרתעה"

מחבל עם סכין זרק אבנים על אזרח תושב איתמר כבן 23. שנפצע באורח קל. הפצוע אב לתינוק בן 3 חודשים היה בדרכו, לקניות לכבוד שבת באריאל.

הפצוע סיפר: "הייתי בדרך לקניות באריאל, פתאום כשהייתי בככר התקרב אלי אדם וזרק עלי סלע. נפצעתי בפנים ובכתף. הייתי רוצה שממשלת ישראל תיצור הרתעה שתאפשר לנו לחיות כאן בשקט כמו שמגיע לכל אדם במדינת ישראל".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון בתגובה: ממשלת ישראל חייבת להתעשת להחזיר את ההרתעה, לא יכול להיות שבאותן אזור, באותו כביש, בתוך מספר שבועות קורה אותו ניסיון פיגוע, אבנים וסכין. זה כביש מרכזי, במדינת ישראל, ואנחנו לא מוכנים לקבל כאזרחים מצב שאין הרתעה. האירוע הזה נגמר בפצוע בנס. אני קורא לראש הממשלה לשר הביטחון, לפיקוד של צהל, להחזיר את ההרתעה, ולהתחיל לפעול כנגד הרשות הפלסטינית, שהיא זו שמחנכת מסיתה בתקשורת ומשלחת את רוב הפיגועים שיש במדינת ישראל בשנים האחרונות. אנחנו לא מוכנים שתושבינו יהיו הפקר".