באירוע זיכרון בבית הלבן אמר הרב ישראל גולדשטיין שנפצע בפיגוע בקליפורניה כי, "ראיתי אותו פנים מול פנים והייתי צריך להחליט עם לברוח ומתחבא או עומד חזק ונלחם ומגן על כל מי שהיה שם". טראמפ הבטיח: "נילחם בכל כוחנו באנטישמיות"

שבוע אחרי מתקפת הטרור בבית הכנסת של חב"ד בקליפורניה בו נרצחה לורי גילברט קיי הי"ד, היום התקיימה בבית הלבן בראשות הנשיא דונלד טראמפ כנס זיכרון מיוחד בהשתתפות הרב ישראל גולדשטיין שנפצע בפיגוע. עוד השתתפו: סגן נשיא ארצות הבריית מייק פנס, בכירי הממשל ונציגי הקהילה היהודית.

הרב גולדשטיין אמר בדבריו כי, "רק לפני חמישה ימים, בשבת בבוקר, ראיתי בעייני את החושך הכי גדול מעולם, בבית שלנו בבית חבד, ראיתי אותו פנים מול פנים והייתי צריך להחליט עם לברוח ומתחבא או עומד חזק ונלחם ומגן על כל מי שהיה שם. אנחנו לא יכולים לשלוט מה אחרים עושים, אבל אנחנו יכולים לשלוט באיך נגיב. רבי היקר רבי מנחם מנדל שניארוסון (כ"ק מרן האדמו"ר מחב"ד זצוק"ל) אמר לי, איך שאנחנו מגיבים לחושך זה באור. ברגע ההוא קיבלתי את ההחלטה שלא משנה מה קורה לי, אני הולך להציל כמה שיותר אנשים שאפשר".

"אני הייתי צריך להיות מת עכשיו על בסיס חוקי הסטטיסטיקה, הייתי בקו האש, האצבעות שלי התפוצצו, אבל אני לא נעצרתי, הרבי לימד אותי שכיהודי אתה חייל של ה' ואתה צריך לעמוד חזק ומהר ולעשות כל מה שצריך כדי לשנות את העולם. החיים שלי השתנה לתמיד, אבל הם השתנו כדי שאני אוכל לשנות, כדי שאני אוכל לעזור לאחרים ללמוד איך להיות חזקים. הרבה שאלו אותי איך אנחנו הולכים מכאן, אמרתי שאני למדתי מהרבי אחרי שרונלד רייגן נורה (נשיא ארצות הברית לשעבר) שאנחנו צריכים לחזור לבסיס ולהחריז על דקת דומיה בכל בתי הספר כדי שהילדים ילמדו שיש עוד טוב בעולם".

לסיום דבריו הודה לנשיא ואמר, "אני רוצה להודות לארצות הברית של אמריקה, אני רוצה להודות לנשיא היקר שלנו על שהיה כמו שאנחנו אומרים באידיש 'מענטש'. אדוני הנשיא, כשאתה התקשרת אלי הייתי בבית והיית הבן הראשון שהתחיל את ההחלמה שלי, אתה מרפאה אנשים בזמנים הכי גרועים, אני כל כך מודה לך על זה. עזרת לי להביא כבוד לגברת לורי קיי, אישה בת 60 שהייתה חברה בקהילה שלנו ב25 שנים האחרונות, התנדבה ועבדה בארגון שסייע לילדים מיוחדים. אנחנו נעשה צעדה שתוכיח כי שום דבר לא יעצור אותנו".

לאחר מכן נאם הנשיא טראמפ שמצדו הבטיח כי, "נילחם בכל כוחנו ובכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לנצח את האנטישמיות, לשים סוף להתקפות על היהודים ולהכניע את כל הצורות של רדיפה, חוסר סובלנות ושנאה. אתה יודע את זה, אתה יודע את זה, הרב. לכל אזרח יש זכות מלאה לחיות לפי אמונתו ונטיות לבו. זה היסוד שעליו מושתתים החיים האמריקניים".