יועצו של טראמפ הגדיר את מטרותיה העיקריות של תכנית השלום של הממשל האמריקני כשיפור חיי הפלסטינים, הענקת ביטחון לישראל וסיוע לשני הצדדים לגשר על הפערים: "תוכנית השלום תהיה נקודת פתיחה טובה לטיפול בסכסוך"

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, התייחס הלילה (בין חמישי לשישי) ל'עסקת המאה' שתוצג בעוד כחודש ואמר כי "אנו מנסים לטפל במחלה ולא בסימפטומים שלה". הוא הצהיר כי תוכנית השלום תהיה "התחלה טובה" לטיפול בסכסוך הישראלי פלסטיני וטען כי מדובר ב"תוכנית מציאותית".

באירוע של 'מכון וושינגטון לחקר המזרח התיכון' הוסיף כי, "ישראל היא מדינה מיוחדת, הדמוקרטיה היחידה באזור, בעלת הברית של ארצות הברית וכוח צבאי חזק. ביטחון ישראל חשוב מאוד למדינה הזאת ולנשיא וזה משהו שאנחנו רוצים לראות אותו נפתר". עם זאת, הוא הוסיף כי במטרה להגיע לפתרון בטווח הארוך על ישראל לעשות פשרות.

העסקה, לדבריו של קושנר, היא תוכנית כלכלית בין היתר שנועדה לעזור לשני הצדדים לחיות "חיים טובים יותר". "מה שנוכל להרכיב יחד הוא פתרון שאנו מאמינים שהוא נקודת פתיחה טובה לבעיות הפוליטיות, ואז בשלב מאוחר יותר, הוא כל מה שאנו יכולים לעשות כדי לעזור לאנשים לחיות חיים טובים יותר".

"ניתנה לי המשימה לנסות למצוא פתרון בין שני הצדדים", אמר קושניר והוסיף כי הוא חושב שהתכנית שתוצג תהווה "מסגרת" מציאותית לשני העמים. בנוסף טען כי ההצעה איננה מאמץ לכפות את ארה"ב על האזור. בראיון קושנר לא דיבר על פתרון שתי המדינות. קושניר הוסיף כי הוא "מקווה ששני הצדדים יביטו בתכנית באופן ממשי, בצד הישראלי ובצד הפלסטיני, לפני שינקטו צעדים חד-צדדיים".

יועצו של טראמפ סיפר כי הנשיא מעורב בגיבוש העסקה, ולוחץ על יועציו להשיג התקדמות. הוא ציין כי טראמפ הצהיר שפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני לא יפתור את כל בעיות המזרח התיכון, אך לא ניתן יהיה לפתור את בעיות המזרח התיכון מבלי לפתור סוגיה זו. לדברי קושנר, הנשיא קרא חלקים מהתוכנית, אך טרם קרא את הטיוטה העדכנית שלה.

קושנר ציין כי ארה"ב תדון באפשרות של סיפוח שטחים מיהודה ושומרון לישראל לאחר שתוקם הממשלה: "לאחר שתוקם ממשלה חדשה בישראל – נדון גם באפשרות של סיפוח שטחי הגדה המערבית לישראל", אמר. קושנר הדגיש כי מעולם לא דן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לגבי הסיפוח, עוד הוסיף כי הוא מקווה שישראל לא תבצע מהלכים מהסוג הזה לפני שתוצג תכנית השלום של הממשל.