המחוסל וזירת החיסול

דובר צה"ל על חיסול חודרי: "מדובר בפגיעה משמעותית בציר העברת הכסף"

תת אלוף מנליס סיפר כי, "הרעיון בסיכול היה לחפש דמות שמקושרת לשני הארגונים ושההשפעה שלה תהיה גם טקטית". צה"ל תקף למעלה מ-280 יעדי טרור, עד כה נורו מהרצועה 600 רקטות, 510 חצו את הגדר, 150 ייורטו, 35 נפלו בשטח בנוי

דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס התייחס הערב לחיסול הממוקד ברצועה, "מוקד השיח בשעות האחרונות הוא הסיכול של אחמד חודרי. השב"כ במשך תקופה ארוכה אסף מודיעין והסיכול הזה, שאושר על ידי הדרג המדיני, בוצע על ידי חיל האוויר יחד עם השב"כ, ולמעשה מדובר בפגיעה משמעותית בציר העברת הכסף מחוץ הרצועה לתוכה ולארגוני הטרור". לדבריו, "הרעיון בסיכול היה לחפש דמות שמקושרת לשני הארגונים ושההשפעה שלה תהיה גם טקטית".

בתוך ציין מנליס בשיחה עם הכתבים הצבאיים כי "נמשכות התקיפות של חה"א והתקיפות הקרקעיות של טנקים וכו'. למעלה מ-280 יעדי טרור נתקפו". הוא פירט כי, "יש כמה סוגים של יעדים. הראשון הוא סיכול חוליות שמבצעות פח"ע, משפחה שנייה זה סיכולים ממוקדים, משפחה ששלישית זה תשתיות טרור, משפחה רביעית זה מחסני אמל"ח עם אמל"ח ייחודי והמשפחה החמישית היא מטרות עוצם".

"המאמץ השני הינו מרץ ההגנה בעורף. עד כה נורו מהרצועה 600 תלול מסלול, את הגדר עברו 510 מתוכן יורטו למעלה מ150, ויש מספרים גדולים של נפילות בשטח פתוח. יש למעלה מ-35 נפילות בשטח בנוי. ההגנה בנויה על ההתרעה ועל התגוננות האזרחים. במקומות בהם נהרגו אנשים אנו לא תמיד מזהים התנהלות על פי הנחיות פיקוד העורף", אמר ורמז כי באירוע באשקלון לא מיהרו הפועלים למרחב המוגן.

 

בכיר בצה"ל: "ערוכים להרחבת טווח הירי" • צפו בתיעוד מהחיסול

 

על האירוע הנוסף בו נהרג ישראלי, בכביש 34, אישר תא"ל מנליס כי הוא בוצע על ידי טיל קורנט, "לגבי אירועים קרקעיים ראינו פגיעה ישירה של נ״ט מסוג קורנט בציר בין יד מרדכי לשדרות ולצערנו יש שם הרוג. יש מאמץ הגנה של סגירת צירים במרחבים והורדת כוחות. הורדנו את חטיבת 7 בבוקר ובשעה האחרונה ניתנה פקודה גם לחטיבת גולני וכוננות גם לחטיבת הצנחנים. אנו ערוכים לימים נוספים של לחימה במאפיינים האלה".

"לגבי ירי למרכז", הוסיף דו"צ, "כוחות ההגנ"א פרוסים גם בגוש דן, ואנו ערוכים גם לכך. חמאס יודע שתל אביב לכל הפחות נמצאת כעת במוקד עניין עולמי, ויודע את ההשלכות של שיגור רקטה לשטח אזרחי כזה. התנהלות האזרחים ברוב המקומות מופתית ועדיין יש לוודא שפועלים לפי זה". לסיום הכחיש שמועות שרצו במרשתת ואמר כי, "לא מכיר דיווחים והתנהלות על הכנה לירי נוסף מצד חיזבאללה". עוד חשף כי, "היה אירוע בו ארגוני הטרור ניסו להשתמש ברחפן תוך ביצוע פח"ע והנסיון נכשל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *