צילום: פלאש 90

ארדן לנציגי ארה"ב: "המצב בעזה הוא הוכחה לכישלון הגישה שקראה לנסיגות"

השר לבטחון הפנים נפגש עם משלחת אמריקאית רשמית בהובלת השגריר בישראל דיויד פרידמן ובהשתתפות שגרירי ארה"ב באיחוד האירופי: "אם נוותר על השליטה המלאה ביהודה ושומרון, יו"ש תהפוך לעזה וגם משטחה ישוגרו טילים"

השר לבטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן נפגש היום (ראשון) עם משלחת אמריקאית רשמית בהובלת שגריר ארה"ב בישראל דיויד פרידמן ובהשתתפות שגרירי ארה"ב באיחוד האירופי. השר ארדן התייחס להסלמה ברצועת עזה ואמר כי: "המצב הנוכחי בעזה הוא הוכחה נוספת לכישלון הגישה התומכת לנסיגות ישראליות. אם נוותר על השליטה המלאה ביהודה ושומרון, יו"ש תהפוך לעזה וגם משטחה ישוגרו טילים על מדינת ישראל".

במפגש השתתפו שגריר ארצות הברית בגרמניה, פורטוגל, צרפת שוויץ וליכטנשטיין, השליח המיוחד האמריקאי למאבק באנטישמיות אלן קאר, ויו"ר הסוכנות לשימור מורשת אמריקה בעולם. המשלחת, הגיעה לישראל לאחר שהשתתפה במצעד החיים בפולין בשבוע החולף, על מנת להכיר את ישראל בהיבטים המדיניים-בטחוניים האסטרטגיים והכלכליים ונפגשה עם השר ארדן לבקשתה, על מנת לדון איתו במאבק בBDS ובדה-לגיטימציה לישראל.

השר ארדן התייחס לקשר שחשף המשרד לנושאים אסטרטגים בין גופי BDS לטרור ואמר כי: "אנחנו חייבים להבטיח כי ארה"ב תבחן את ארגוני ה BDS שיש להם קשרים לגורמי טרור. פניתי לשר האוצר האמריקאי, מנוצ'ין, וביקשתי ממנו כי יבחן את הפעילות בארה"ב של ה bnc, מפקדת ה BDS הפלסטינית, שיש לנו הוכחות שמקיימות קשרים עם ארגוני טרור מוכרזים".

ארדן העלה בפני המשלחת את סוגיית המימון של האיחוד האירופי ומדינות אירופה לארגוני החרם והדה-לגיטימציה לישראל והביע תקווה כי בעקבות הבחירות הקרבות באיחוד האירופי והחלפת שרת החוץ מוגריני של האיחוד האירופי, האיחוד האירופי יישם את הצהרותיו ויפסיק את המימון לארגוני ה BDS.

ארדן קרא לשגרירים לפעול על מנת לשכנע את הממשלות באירופה להפסיק את המימון המדינתי לארגוני החרם והדה-לגיטימציה: "צריך להבטיח כי כספי האיחוד האירופי לא יגיעו לארגוני חרם שמסתתרים מאחורי מסיכה של ארגוני זכויות אדם כאשר זכויות אדם הוא הדבר האחרון שמעניין אותם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *