Noam Revkin Fenton/Flash90

גפני במתקפה על חילולי השבת: "מה שהיה לא יהיה יותר"

אתמול אושרו 'היתרי' עבודה לשלושים אלף איש לשתי השבתות הקרובות בשל אירוע בינלאומי. יו"ר דגל התורה: "חלק נכבד מהדיון אתמול עם נציגי הליכוד במו"מ עסק בנושא הזה". יתד נאמן: במו"מ ישימו המפלגות שומרות השבת דגש על השבת המצב לקדמותו

ראש הממשלה נתניהו ושר העבודה והרווחה חיים כץ, אישרו אתמול 'היתר' עבודה לשלושים אלף איש, לשתי השבתות הקרובות, בשל אירוע זמר בינלאומי שמתוכנן להתקיים בתל אביב. נמסר כי הדיון בוועדת השרים לענייני 'היתרי' עבודה בשבת, התקיים במשך חמש עשרה דקות בלבד, ובהינף-יד אישרו את ה'היתרים' ההמוניים. לאישור התנגד הנציג החרדי בוועדה, שר הדתות ח"כ הרב יצחק וקנין.

הבוקר תקף יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני את ההחלטה ואמר כי, "חלק נכבד מהדיון אתמול עם נציגי הליכוד במו"מ עסק בנושא הזה של העבודות בשבת, הודענו להם כי מה שהיה לא יהיה יותר". עוד אר גפני בדברים שהובאו ב'יתד נאמן' כי, "היד הקלה על ההדק להוציא אלפי היתרי עבודה בשבת זה מזעזע. בעניין הזה, של עבודות בשבת, ישנה הידרדרות קשה ולא נוכל להשלים עם מצב חמור זה, אמרנו את זה כאמור לאנשי הליכוד היום במו"מ. נצטרך להביא בפני מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א את העובדות שעושים את השבת חול, רח"ל ונצטרך לקבל מהם החלטות כיצד לנהוג, כי במצב העכשווי אי אפשר להמשיך יותר, אנחנו לא נשתוק על חילולי שבת", כך גפני.

בדיווח הבוקר בביטאון הליטאי, יתד נאמן, צוין כי במשא ומתן הקואליציוני, המתקיים בעצם ימים אלו, ישימו המפלגות שומרות השבת, יהדות התורה, ש"ס ואיחוד מפלגות הימין – דגש על השבת מצב השבת לקדמותו, לבל תחולל לפחות בפרהסיה של המדינה, כפי שהיה מאז כינונה.

עוד נכתב ב'יתד' כי, "בציבור שומרי השבת התקבלה בזעזוע החרפה הנוראה של חילול שבת המוני, המאושר על ידי הגורמים הבכירים של המדינה. מדובר בביזיון שבת קודש, ברמיסת הקדוש והיקר לעם ישראל. הודגש בכאב כי הממונים על המדינה שוכחים שעם ישראל צריך לשמירה משמים, במיוחד בימים מתוחים אלה. הנביאים וחז"ל הקדושים התריעו כבר לפני כאלפיים שנה כי לא חרבה ירושלים אלא בגלל שחיללו בה את השבת. אוי לנו שכך עלתה בימינו שמחללים את השבת בערי ארץ הקודש ולא חוששים מהסכנה שממיטים בכך על העם היושב בציון".

"בקרב עובדים שאינם דתיים צוינה גם העובדה האומללה, שמדובר ברבבות עובדים שלא יוכלו לשהות בשבתות אלה בקרב ילדיהם ובני משפחותיהם ויהיו מאולצים לעבוד בשבת, מחשש פן יקפחו את מקום עבודתם".

"יצוין עוד כי הגורמים המוסמכים במדינת ישראל, עשו להם בתקופות האחרונות להיתר, לחלל את השבת ולפרוץ בה פרצות גדולות. שבת קודש הפכה להיות יום השיפוצים ועבודות התשתית הלאומי, והגורמים המוסמכים לא די שלא בלמו זאת, הם עוד תמכו, במעשה ו-או במחדל, במגמה אומללה ומבישה זו", כך הדיווח בביטאון הליטאי.

2 תגובות

הרב גפני, אתה צודק. אבל הזהרו שהמדינה רובה המכריע חילונים וכופרים. אל תתלהמו יותר מידי כי עוד תיפול עלינו גזירה קשה מהממשלה. שלא יחליטו לסלק את החרדים מהארץ.
זכור מה שאמרתי.

שום מילה על תושבי הדרום החרדים…
החכי"ם החרדים מתעלמים לגמרי מצרכי הביטחון של בוחריהם, ובוחרים להתעסק עם חילולי שבת במקומות חילוניים.
הגיע הזמן שנדרוש מהם לתת את הדעת לעצם החיים שלנו בדרום.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *