פקידים בכירים ישראלים טענו כי גופי מודיעין מישראל, ובראשם המוסד, העבירו למעצמה האמריקאית מידע שגרם לה לתגבר את הכוחות במפרץ ולשלוח נושאת מטוסים נוספת. "המוסד התריע על פיגוע איראני אפשרי בארה"ב או בבעלות בריתה במפרץ"

החלטת ארצות הברית להציב את נושאת המטוסים "אברהם לינקולן" במפרץ הפרסי הושפעה רבות מידיעות שהועברו על ידי שירותי המודיעין הישראליים, ובראשם המוסד, כך דווח הערב ב'חדשות 13' על בסיס דברים של גורמים ישראלים בכירים.

לדברי הגורמים, המידע שהשיגו המוסד ושאר סוכנויות המודיעין של ישראל הועבר לאמריקנים והיווה חלק מהבסיס להחלטה האמריקנית לשגר נושאת מטוסים נוספת למפרץ. הבכירים ציינו כי ההתרעה על פיגוע איראני אפשרי עלתה לפני כשבועיים בשיחות עם האמריקנים – בין השאר במהלך שיחות שקיימה משלחת בראשות היועץ לביטחון לאומי, מאיר בן-שבת, בבית הלבן עם מקבילו האמריקני ג'ון בולטון.

עוד צוין כי בשלב זה לא מדובר בהתרעה ממוקדת, אך ברור שהיעד לפיגוע אינו ישראלי, אלא אמריקני או כזה ששייך לאחת מבנות בריתה של ארצות הברית במפרץ. "לא ברור לנו עדיין מה האיראנים ינסו לבצע ומי בדיוק הגורם שיבצע אבל ברור לנו שהטמפרטורה אצל האיראנים עולה בעקבות הלחץ האמריקני הכבד עליהם", צוטט פקיד ישראלי בכיר ב'חדשות 13'.

הבוקר הודיע ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, כי ארצות הברית שולחת נושאת מטוסים למזרח התיכון "על מנת לשלוח מסר ברור לאיראן כי תקיפה נגד ארצות הברית או בעלות בריתה תיענה במפגן כוח חסר מעצורים". בולטון ציין כי ההחלטה מגיעה בתגובה להסלמה ולעליה במתח בין המדינות: "ארה"ב אינה מחפשת מלחמה עם המשטר האיראני, אך מוכנה להגיב לכל תוקפנות".

בולטון, ממובילי הקו התקיף נגד איראן בממשל טראמפ, הזהיר כי ארצות הברית תתמודד מול כל מתקפה עם ב"כוח ללא מעצורים". בהצהרה שמסר על שליחת נושאת המטוסים אברהם לינקולן, אמר בולטון כי כל "מתקפה נגד האינטרסים של ארצות הברית או של בעלות בריתה תיענה בכוח חסר מעצורים". בולטון אמר כי זאת בתגובה ל"כמה אזהרות ואינדיקציות מדאיגות ומסלימות".

ממלא מקום שר ההגנה האמריקני אמר הערב כי, "אתמול אישרתי את העברת נושאת המטוסים למפרץ בשל התראות על כוונה איראנית לבצע פיגוע כנגד כוחותינו באזור. אנחנו קוראים למשטר האיראני להמנע מכל פרובוקציות כי נדע לבוא איתם חשבון". שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אמר כי, "אנחנו ממשיכים לראות פעילות באזור שעלולה להוביל להסלמה ולכן אנחנו נוקטים בכל האמצעים הדרושים כדי להבטיח את הביטחון".