משרד החוץ הקטרי הודיע שיעביר כחצי מיליארד דולר לרצועת עזה וליו"ש. הכסף יועבר בחלקו לחמאס ואבו מאזן, ובחלקו יסייע לטיפול בנושאים הומניטריים דחופים ולתכניות האו"ם באזור. הנייה: "מודים ומוקירים את קטר על חיזוק העם הפלסטיני"

קטאר תעביר 480 מיליון דולר בסיוע לפלסטינים בעזה ובגדה המערבית, כך הודיע הלילה (שלישי) משרד החוץ של האמירות. הודעת משרד החוץ הקטארי פורסמה בשעה שהרשות הפלסטינית נמצאת במשבר פיננסי קשה. הסכום המדויק – 480 מיליון דולר יחולק בצורה הבאה: 300 מליון דולר מתוכם יועברו למגזרי החינוך והבריאות ברשות הפלסטינית ואילו 180 מיליון דולר יועברו לסיוע הומניטרי, לסיוע לתוכניות האו"ם ולשיפור ותחזוקה של רשת החשמל – ככל הנראה ברצועת עזה למרות שזה לא צוין.

ממשרד החוץ הקטארי נמסר כי התמיכה באה מתוך קשרי האחווה, הערבות וההדדיות בין העם הקטארי והפלסטיני, וכי "הכסף יסייע לעם הפלסטיני לקבל צרכים הומניטריים בסיסיים לאור התנאים הקשים המוטלים עליהם על ידי כוחות הכיבוש הישראלי; הירידה בסיוע הבינלאומי ובתוכניות האו"ם; ואי-יכולתה של הכלכלה הפלסטינית למלא את הנדרש ממנה, נוכח המשברים והאתגרים עמם התמודדה בשנים האחרונות".

בתגובה, ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה הודה לקטאר, ובהודעה שיצאה מטעמו נכתב: "אנו מודים ומוקירים את אמיר קטאר, השייח תמים בן חאמד אל תאני, על כוונתו להעביר סכום של 480 מיליון דולרים לחיזוק העם הפלסטיני. החלטה זו מבטאת את גישתה הערבית האצילה של קטאר כלפי העם והסוגיה הפלסטינית".

העברת הכספים מצד קטאר אל הרשות הפלסטינית ורצועת עזה נעשית לאחר שהתקבלה ההחלטה על הפסקת אש מסבב הלחימה האחרון. ההחלטה התקבלה אמש במסגרת הבנות שהגיעו אליהן הצדדים באמצעות מתווכים. בהבנות הגיעו חמאס וישראל להחלטה כי שני הצדדים יעצרו את האש, וכן יתקיימו אותן ההקלות שהתקבלו בהסכם ההבנות הקודם, ביניהם הרחבת אזור הדייג, והמשך העברת הכספים הקטאריים דרך האו"ם.

בתוך כך, הבוקר חודשה הזרמת הדלקים מישראל לרצועת עזה, לאחר שהופסקה בזמן שיגורי הרקטות לשטח ישראל. המעברים בין ישראל לרצועה עדיין סגורים.