גורמים המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו פנו ביממה האחרונה לחברים בסיעה על מנת שיתקפו את גדעון סער • ההערכה בליכוד היא כי סער ישלם מחיר פוליטי על הביקורת שלו אמש נגד נתניהו: "הוא היה כנראה יקבל שר זוטר, בקבינט הוא לא יהיה"

העימות בליכוד: גורמים המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו פנו ביממה האחרונה לחברים בסיעה על מנת שיתקפו את גדעון סער. זאת בעקבות ביקורתו של השר לשעבר על ההחלטה לצאת להפסקת אש ברצועת עזה, כך דווח הבוקר ב'כאן חדשות'.

עוד דווח כי ההערכה בליכוד היא כי סער ישלם מחיר פוליטי על הביקורת שלו אמש נגד נתניהו. לדברי גורמים בליכוד, הוא מסתכן במשרת שאמור היה לקבל, "הוא היה כנראה יקבל שר זוטר, בקבינט הוא לא יהיה". על פי דיווח בערוץ 20, חלק מהגורמים בליכוד מטילים ספק אם סער ימונה בכלל לתפקיד שר.

אתמול תקף השר יואב גלנט את סער ואמר, "אני מכבד ומעריך את גדעון סער, אך אין מקום לאמירות מהסוג הזה בעת הזו. הדברים של סער לא במקומם, אני יוצא נגד הביקורת על ראש הממשלה והקבינט. הפעלנו שיקול דעת באחריות, ומי שישב בקבינט מכיר את התמונה הכוללת ואת עמדתם של ראשי מערכת הביטחון. לצערי, נגיב למערכה כבדה מול חמאס, אני משוכנע שנכה אותם. המערכה לא הסתיימה והיא דורשת אורך רוח ושיקול דעת. אנחנו נערכים להמשך. לחימה ארוכה ומשמעותית מול חמאס היא בלתי נמנעת. אנחנו נקבע את העיתוי והתנאים", אמר גלנט בראיון ל'גלי צה"ל'.

גם השרה מירי רגב תקפה את סער ואמרה בראיון ל'חדשות 12' כי, "הוא טעה טעות חמורה באמירה שלו. זה לא היה במקום, האמירה מוטעית, סער לא נמצא בסוד העניינים ובדיונים הרלוונטיים". לדבריה, "כל מי שמנסה לרמוז על מניע אחר ממניע הביטחון מטעה את הציבור וחוטא לאמת. ראש הממשלה נתניהו קיבל את ההחלטה הנכונה ביותר בעקבות ההמלצות של הדרג המבצעי שנמצאים איתו בדיונים השוטפים. נתניהו קיבל את ההחלטות הנכונות ביותר".

אתמול הגיבו ‏גורמים בליכוד לביקורת של גדעון סער ואמר כי, "מאז 2015, כשתקף ללא הפסקה את הליכוד וראש הממשלה, לגדעון סער יש רק מטרה אחת: להפיל את ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו. התירוצים מתחלפים, המטרה לא. בעוד שרבים מתושבי הדרום הביעו את אמונם בראש הממשלה נתניהו, גדעון סער לא נותן אפילו רגע אחד של אשראי לראש הממשלה ומצטרף מייד להתקפות משמאל של בני גנץ ושל צביקה האוזר, עושה דברו של סער שערק לשמאל ושאיתו הוא מתואם לחלוטין".

סער הגיב ל"גורמים" ואמר כי, "מגוחך ברמה של עלילת "מזימת המאה". אמשיך לומר את דיעותי בנושאים הלאומיים המרכזיים ואף להאבק עליהן ללא מורא. זאת מהות השליחות שהוטלה עלי ע״י חברי הליכוד", כך סער בתשובה למתקפה מכיוונו של נתניהו. כזכור, סער מתח ביקורת על הפסקת האש שעליה חתמה ישראל, בחשבון הטוויטר כתב כי "הפסקת האש, בנסיבות בה הושגה, נעדרת הישגים לישראל. טווחי הזמן בין סבבי ההתקפות האלימות על ישראל ואזרחיה הולכים ומתקצרים וארגוני הטרור בעזה מתעצמים ביניהם. המערכה לא נמנעה אלא נדחתה".