ראש הממשלה נתניהו הורה היום להשאיר את הכוננות ברמה גבוהה, מחשש שברצועה יפרו את ההסכם. במסר ששיגר לעזה אמר "איננו ששים אלי קרב אך אנו יודעים שנכונות ההקרבה היא הערובה לגורלנו". סגר הוטל על יו"ש לקראת יום העצמאות

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הורה לזרועות הביטחון להישאר בכוחות מתוגברים בגבול רצועת עזה, כך פורסם הערב (שלישי) ב'כאן חדשות'. זאת מחשש שהג'יאהד האסלאמי או חמאס יפוצצו את הפסקת האש וינסו לבצע פיגועים לעבר שטח ישראל. בנוסף הוטל סגר על שטחי יהודה ושומרון לקראת יום העצמאות וכן בזמן אירוע זמר בינלאומי הצפוי להתקיים בהמשך החודש.

היום התחדש מעבר הדלקים לרצועת עזה, במסגרת הפסקת האש. מסוף הדלקים במעבר כרם שלום נפתח הבוקר למעבר משאיות, לאחר שאתמול היה סגור, אך המעברים עצמם עדיין לא נפתחו בשל הסגר של אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות.

עוד פורסם היום בעיתונות הערבית כי במסגרת ההבנות בין ישראל לפלגים הפלסטיניים סוכם שישראל תפסיק את מדיניות הסיכולים הממוקדים שהחלה במהלך סבב הלחימה האחרון, הן ברמת הדרג הבכיר והן ברמת הפעילים הצבאיים והפוליטיים. כמו כן דווח שישראל לא תפתח באש לעבר הפלסטינים המפגינים מדי שבוע לאורך גדר הגבול, אחרת – ההסכם יבוטל.

ערוץ אל-ערביה פירט את הסעיפים שעלו לכאורה בהבנות בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה. על פי הדיווח שמקורו במשלחת המצרית ובמקורות פלסטיניים, מרחב הדיג יורחב מחדש ל-15 מייל ימי, תתאפשר הכנסת דלק, יוסרו המגבלות על הכנסת סחורות ותחודש העברת הכספים לרצועה.

הערב שיגר נתניהו מסר לעזה, בנאום שנשא לרגל יום הזיכרון אמר: "איננו ששים אלי קרב אך אנו יודעים שנכונות ההקרבה היא הערובה לגורלנו". הרמטכ"ל רב אלוף יאיר כוכבי נאם גם הוא הערב ואמר כי "יש לנו צבא חזק, מאומן ומצויד, עם כוח האדם הטוב ביותר.א אני מבקש לחזק את הפצועים, לחזק את משפחות השבויים והנעדרים, ולהתחייב פעם נוספת להמשיך במאמץ להשיבם".