בטקס שהתקיים היום בירושלים אמר ראש הממשלה "אנו מחשבים את צעדינו בשיקול דעת ובמחויבות - תקיפה, עקבית ומאוד שיטתית כדי להבטיח את בטחון ישראל". נתניהו גם התייחס לאירועים האנטישמיים האחרונים ברחבי העולם נגד יהודים

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס שהתקיים היום בירושלים כי צה"ל פעל בתקיפות נגד גורמי הטרור ברצועת עזה, אך ציין שהמערכה לא תמה. "אנו מחשבים את צעדינו בשיקול דעת ובמחויבות – תקיפה, עקבית ומאוד שיטתית כדי להבטיח את בטחון ישראל".

"איזה הבדל ביננו לבין המרצחים", אמר נתניהו. "אנחנו רוצים רק לבנות והם רוצים רק להרוס. הם רוצים להרוס בתאוות רצח כל כך גדולה עד שהם מוכנים להרוס את דו הקיום שנותן פרנסה בבני עמם. ואחרי הרצח: אצלנו מתאבלים, אצלם מהללים, קוראים על שמם רחובות. שיטת הרצח של אנשי הטרור".

"רוצחים אזרחים חפים מפשע – ילדים תינוקות", אמר נתניהו. "הם לא נלחמים למען חופש או חירות אלא להשמדה ולעריצות. ואתם יודעים את זה היטב כי כשהם עולים לשלטון יש שם חופש או זכויות אדם? כשם שהטרוריסטים רוצים להשליט את שלטון הפחד שלהם כלפי פנים כך גם כלפי חוץ, כלפי דתות אחרות. הטרור הפך למגיפה לאומית".

בהתייחס לאבידות בנפש שספגה ישראל בשנה האחרונה ובסבב ההסלמה האחרון בעזה, אמר נתניהו: "השנה גזלו מאיתנו רוצחים חסרי לב ומצפון עוד דמויות מופלאות: זיו חג'בי, יקים לוין. יותם עובדיה, ארי פולד, אורי אנסבכר, אחיעד אטינגר וגם תינוק שהוצא מבטן אמו – עמיעד ישראל. אני יודע שתחושת החסר והגעגוע אליהם, חורצים חריצים עמוקים בנשמותיכם".

ראש הממשלה גם התייחס לאירועים האנטישמיים האחרונים ברחבי העולם ואמר כי "הטרור הרצחני שלא נתקל בהתנגדות האחידה של הקהילה הבינלאומית, הפך למגיפה עולמית ומכה – בסרי לנקה, ניו זילנד, צרפת, פיטסבורג ובסן דייגו. הגיע הזמן כבר מזמן – שהעולם התרבותי יפעל בחזית אחת נגד הקנאות הברברית הזאת".