כתב ערוץ אל-חורה בישראל ציטט מקורות ישראלים בהם נאמר כי שיקולים הקשורים לאיראן הם אלו שהובילו להפסקת הפעולה הצבאית ברצועת עזה וכי השיקולים הללו "בלתי ניתנים לגילוי" כעת • במקביל, וושינגטון שיגרה נושאת מטוסים למזרח התיכון

הערוץ אל-חורה המשודר בארצות הברית בשפה הערבית, דיווח כי המודיעין הישראלי העביר מידע לוושינגטון על כוונתה של איראן לפתוח במתקפות נגד הכוחות האמריקנים, הוא אף ציטט גורמים ישראלים ששוחחו עם הערוץ.

כתב אל-חורה בישראל ציטט את אותם מקורות בהם נאמר כי שיקולים הקשורים לאיראן הם אלו שהובילו להפסקת הפעולה הצבאית ברצועת עזה וכי השיקולים הללו "בלתי ניתנים לגילוי" כעת.

היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון בולטון, אמר אמש כי וושינגטון תשלח נושאת מטוסים למזרח התיכון בתגובה לאיומים מצד איראן, וכדי להראות שארה"ב תגיב באופן בלתי נלאה לכל מתקפה על האינטרסים שלה או של בעלות בריתה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בטקס לנפגעי פעולות איבה למצב בעזה ואמר: "אנו מחשבים את צעדינו בשיקול דעת ובמחויבות – תקיפה, עקבית ומאוד שיטתית כדי להבטיח את בטחון ישראל". מוקדם יותר היום חזר נתניהו על הבטחתו למנוע מאיראן נשק גרעיני.

בהתייחס לאבידות בנפש שספגה ישראל בשנה האחרונה ובסבב ההסלמה האחרון בעזה, אמר נתניהו: "השנה גזלו מאיתנו רוצחים חסרי לב ומצפון עוד דמויות מופלאות: זיו חג'בי, יקים לוין. יותם עובדיה, ארי פולד, אורי אנסבכר, אחיעד אטינגר וגם תינוק שהוצא מבטן אמו – עמיעד ישראל. אני יודע שתחושת החסר והגעגוע אליהם, חורצים חריצים עמוקים בנשמותיכם".